Wycieczka do drukarni SCAL-bis – fotorelacja

_DSC9233 (Kopiowanie)20 lipca czternaścioro dzieci wzięło udział w pieszej wycieczce do drukarni SCAL-bis w Tomicach. O tym jak ona funkcjonuje, jakie są zadania i obowiązki drukarza, opowiadał współwłaściciel firmy. Uczestnicy dokładnie zapoznali się z procesem produkcyjnym, dowiedzieli się do czego służą mniej lub bardziej skomplikowane maszyny. Na koniec pani zajmująca się w drukarni nadzorem graficznym, wykonała dzieciom grupowe zdjęcie. Następnie fotografię wydrukowano na papierze o bardzo dobrej gramaturze, w dużym formacie (50 x 30 cm), dzięki czemu każdemu uczestnikowi pozostanie okazała pamiątka.

Czytaj dalej

Spektakl „Arszenik i stare koronki” w Teatrze im. Juliusza Słowackiego

PLAKAT_ARSZENIK (Kopiowanie)Zapraszamy na spektakl „Arszenik i stare koronki” do Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

Spektakl jest „czarną komedią” zaskakującą zwrotami akcji. Nie brakuje olbrzymiej dawki humoru, a postaci ożywiają znakomici aktorzy.

Wyjazd – 25 września (niedziela) o godzinie 15.00, planowany powrót – godzina 20.30. Więcej informacji na plakacie.

Czytaj dalej

Ponad 100 osób z gminy Tomice przez tydzień biegało za „futbolówką” po boisku w Radoczy.

DSC02024 (Kopiowanie)14 drużyn, 109 uczestników, 31 meczów – tak w skrócie można podsumować kolejną piłkarską „tygodniówkę”, która tradycyjnie w pierwszym tygodniu lipca odbyła się na boisku Orła Radocza. Od poniedziałku (04.07) do soboty (09.07) odbywało się po 5-6 spotkań dziennie. 16 edycję turnieju rozegrano w czterech kategoriach – dziewcząt, szkół podstawowych, gimnazjum i seniorów.

Czytaj dalej

16 Gminny Turniej Piłki nożnej Pięcioosobowej „Piłkarskie Wakacje”.

piłka nożnaGminny Ośrodek Kultury wraz Urzędem Gminy Tomice organizują 16 już edycję bardzo popularnego turnieju „Piłkarskie Wakacje”. Każdego roku w  „tygodniówce” bierze udział ok. 120 uczestników. W tym roku zmagania odbędą się od 4 do 10 lipca. Tradycyjnie miejscem rozgrywania zawodów będzie boisko Orła Radocza. Poniżej do pobrania regulamin turnieju, lista zgłoszeniowa i oświadczenia. Czytaj dalej

Wakacyjny lipiec i sierpień z Ośrodkiem Kultury

banerek wakacje małyZapraszamy do zapoznania się z ofertą programową na czas letniego wypoczynku, jaką dla dzieci przygotował Ośrodek Kultury Gminy Tomice. Oferta obejmuje wakacyjne miesiące. Proponujemy szereg atrakcji m.in. piłkarskie wakacje, wycieczki, zajęcia sportowe, plastyczne, ceramiczne, muzyczne,  doświadczenia oraz konkurs fotograficzny.

Czytaj dalej

Informacja

Biblioteka Publiczna w Tomicach będzie czynna od 18.07 – 26.08.2016 r. w następujących godzinach:

Poniedziałek 11:00 do 17:00

Wtorek 11:00 do 17:00

Środa 10:00 do 16:00

Czwartek 11:00 do 17:00

Piątek 11:00 do 17:00

Filia Biblioteki Publicznej w Radoczy będzie nieczynna od 18.07 do 26.08.2016 r.

Filia Biblioteki Publicznej w Woźnikach będzie nieczynna od 16.08 do 2.09.2016 r.

Filia Biblioteki Publicznej w Witanowicach będzie nieczynna od 16.08 do 2.09.2016 r.

 

Największa w Polsce edukacyjna wystawa klocków LEGO – fotorelacja z wycieczki.

Nie rozpoczęły się jeszcze wakacyjne miesiące, a dzieci z gminy Tomice już mogły poczuć smak niczym nieskrępowanej swobody. W poniedziałek 46-osobowa grupa wraz z opiekunami z Ośrodka Kultury Gminy Tomice, który organizował wyjazd, wybrała się do Centrum Handlowego „Gemini” w Bielsku Białej, żeby pooglądać niesamowite konstrukcje z klocków LEGO.

Czytaj dalej

Ekipa Młodych Odkrywców

banerek ekipa młodych odkrywcówEkipa Młodych Odkrywców to cykl spotkań kierowanych do dzieci od 5 roku życia. Celem spotkań jest poszerzenie wiedzy oraz zainteresowań nauk przyrodniczych w tym chemii, fizyki, biologii. Zajęcia mają charakter warsztatów, podczas których uczestnicy samodzielnie wykonują eksperymenty pod kierunkiem doświadczonych instruktorów.

Czytaj dalej