Spotkanie z Mikołajem w Tomicach – fotorelacja

3 grudnia w Ośrodku Kultury w Tomicach gościł Święty Mikołaj. Spotkanie to poprzedził spektakl “Historia zaginionego listu” .W spektaklu aktorzy zabrali dzieci do krainy św. Mikołaja, gdzie wesoły skrzat i niezdarna śnieżynka odnajdują zagubiony list. Zagubiona przesyłka stała się pretekstem do rozpoczęcia zupełnie nowej przygody, w której to mali widzowie wraz z bohaterami bajki próbowali uporać się z zaistniałą sytuacją … .Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z spotkania z Mikołajem.

Czytaj dalej

Wyniki gminnego konkursu ortograficznego.

W Ośrodku Kultury Gminy Tomice odbył się konkurs ortograficzny dla uczniów szkół podstawowych – „Walka z bykami, czyli ortograficzna corrida”. Został on podzielony na dwie kategorie: klasy IV-V i VI-VII. W pierwszej wyłoniono dwóch zwycięzców.
Wyniki w rozwinięciu.

Czytaj dalej

Konkurs “Najsmaczniejsza Potrawa z Ryb”

Ośrodek Kultury Gminy Tomice serdecznie zaprasza mieszkańców Doliny Karpia do wzięcia udziału w konkursie kulinarnym “Najsmaczniejsza potrawa z ryb” . Zgłoszenia do udziału w w/w konkursie przyjmowane są do 6 grudnia br. w ośrodku kultury na karcie zgłoszenia. Szczegóły w regulaminie konkursu.

Czytaj dalej

Mikołajkowa wycieczka dla dzieci

10 grudnia organizujemy mikołajkową wycieczkę dla dzieci do Krakowa. W programie: Papugarnia, Selfielandia oraz spektakl “Opowieści z Lodowej Krainy” po którym zobaczymy Mikołajkowe Show. Zapisy na wyjazd prowadzone są do 3 grudnia lub wcześniejszego wyczerpania miejsc.

Czytaj dalej

Walka z bykami, czyli ortograficzna corrida.

Ośrodek Kultury Gminy Tomice organizuje gminne dyktando ortograficzne dla uczniów szkół podstawowych. Odbędzie się ono 23 listopada (czwartek) dla dwóch grup: klas IV-V i VI-VII, w godzinach: 15.30 i 16.15.

W dyktandzie mogą wziąć udział wszyscy uczniowie uczęszczający do szkół naszej gminy.
Regulamin do pobrania w rozwinięciu.

Czytaj dalej