Konkurs Plastyczny „Dzieci z całego świata”

banerekOśrodek Kultury Gminy Tomice oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Tomicach zaprasza dzieci z terenu Gminy Tomice do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pod hasłem  „Dzieci z całego świata”. Warunkiem uczestnictwa jest złożenie pracy: lalki, pacynki, kukiełki lub rysunku do dnia 20 maja 2016r.

Czytaj dalej

I Turniej „Fire Ball”.

_DSC8455 (Kopiowanie)W piątkowe popołudnie (22 kwietnia) w hali gimnazjum odbył się I Gminny Turniej Fire Ball. Premierowa impreza miała charakter towarzyski. Wzięło w niej udział kilkunastu zawodników z terenu gminy Tomice. Zwyciężyła i zapisała się w historii zawodów drużyna Orła Radocza. Wszyscy uczestnicy otrzymali napoje izotoniczne. Wielu graczy dopiero poznawało zasady gry, ale alternatywna forma sportowej aktywności zainteresowała ich i zapowiedzieli udział w kolejnej edycji.

VII Gminny Konkurs Czytelniczy

W dniu 11 maja 2016r. w sali w Ośrodku Kultury Gminy Tomice zostanie zorganizowany VII Gminny Konkurs Czytelniczy, który kierowany jest do uczniów klas VI szkół podstawowych z terenu Gminy Tomice. Konkurs oparty będzie na powieści Ireny Jurgielewiczowej „Ten obcy”. Czteroosobowa drużyna będzie musieć wykazać się znajomością biografii autorki oraz treści lektury.

Czytaj dalej

Sztuka Teatralna „Tato, tato sprawa się rypła”

Ośrodek Kultury Gminy Tomice zaprasza na komedię „Tato, tato sprawa się rypła”, pochodzącego z Woźnik Ryszarda Latki w wykonaniu Teatru Ludowego Tradycja z Okleśnej w dniu 24 kwietnia 2016r. o godz.17.00 w sali Ośrodka Kultury Gminy Tomice. Zapisy prowadzone są do 8 kwietnia, sprzedaż biletów od 11 do 22 kwietnia 2016 r.

Czytaj dalej