Informacja

W dniu 2 listopada 2017 roku Ośrodek Kultury Gminy Tomice oraz Biblioteka Publiczna w Tomicach wraz z filiami w Woźnikach, Witanowicach i Radoczy będą nieczynne. Za utrudnienia przepraszamy. (art. 13082 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks Pracy)

Zapisy do Tomickiej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej (TALP). Otwieramy się na piłkarzy spoza gminy Tomice.

Z początkiem listopada ruszają halowe rozgrywki piłkarskich „piątek” halowej Tomickiej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej (TALP). Mistrzostwa potrwają osiem tygodni. Regulamin wraz z kartami zgłoszeń i koniecznymi oświadczeniami w rozwinięciu. Serdecznie zapraszamy do udziału w nowej formule rywalizacji piłkarskiej w naszej gminie.

Ze względu na liczne zapytania dotyczące regulaminu TALP, organizator halowych rozgrywek mając na uwadze ich dobro, wprowadził korekty w sprawach zasadniczych. Główne zmiany to poszerzenia kadry oraz możliwość wprowadzenia do składów kilku piłkarzy spoza gminy Tomice. Wszystkie informacje w skorygowanym regulaminie (plik w rozwinięciu). Prosimy o dokładnie zapoznanie się z nim. Zapisy trwają do 25 października. Serdecznie zapraszamy.

Czytaj dalej

XVII Festiwal Artystyczny „TALENTY 2017”

Ośrodek Kultury Gminy Tomice zaprasza uczniów z terenu Gminy Tomice do wzięcia udziału w XVII Festiwalu Artystycznym „TALENTY 2017”, którego organizatorem jest Wadowickie Centrum Kultury a współorganizatorami gminne ośrodki kultury powiatu wadowickiego. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem festiwalu. Karty uczestnictwa prosimy o wysłanie drogą elektroniczną na adres: kultura@tomice.pl.

Czytaj dalej

Konkurs „Czyste powietrze w Gminie Tomice”

Ośrodek Kultury wraz z Urzędem Gminy zapraszają do udziału w Konkursie „Czyste Powietrze w Gminie Tomice”, organizowanym w ramach obchodów Dnia Czystego Powietrza – 14 listopada. Dzieci do klasy VI szkoły podstawowej wykonają prace plastyczne, natomiast klasa VII oraz gimnazjum przygotują hasło promujące czyste powietrze w naszej gminie. 

Czytaj dalej

Wyłoniono mistrzów w Jesiennym Biegu Wzdłuż Rzeki Skawy

W niedzielę przy pięknej słonecznej pogodzie na ulicy Topolowej w Radoczy odbył się Jesienny Bieg Wzdłuż rzeki Skawy dla mieszkańców gminy Tomice. Do zawodów zgłosiło się prawie 80 zawodników.
Uczestnicy zostali podzieleni na trzy kategorii wiekowe – klasy IV-V szkoły podstawowe, klasy VI-VII szkoły podstawowe, klasy II-III gimnazjum. Dwie pierwsze grupy rywalizowały na dystansie jednego kilometra, najstarsi przebiegli dystans dwa razy dłuższy.

Czytaj dalej

Warsztaty z robotyki

Ośrodek Kultury Gminy Tomice oraz Robokulka zapraszają na warsztaty LEGO. Nauczymy się budowania robotów, nowych LEGOwych tricków, programowania w Scratch. Na zajęcia zapraszamy dzieci w wieku od 6 lat. 

 

 

 

Czytaj dalej

V Festiwal Piosenki Patriotycznej

17 listopada br. w Ośrodku Kultury Gminy Tomice zostanie zorganizowany V  Festiwal Piosenki Patriotycznej , który kierowany jest do dzieci i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjum z terenu Gminy Tomice. Celem konkursu jest propagowanie i popularyzacja piosenek patriotycznych, pieśni polskich i żołnierskich. Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie karty zgłoszenia do dnia 3 listopada do ośrodka kultury.

Czytaj dalej

Wspólnie czytamy książki zdobywamy

Kochani czytelnicy, zwracamy się do was z prośbą o oddawanie głosów na Bibliotekę
Publiczną w Tomicach w konkursie „Przerwa na wspólne czytanie”. Konkurs będzie trwał w terminie 2.10.2017 – 30.10.2017, w tym czasie każda zarejestrowana osoba na stronie www.wspolneczytanie.pl, codziennie może oddać jeden głos na naszą Bibliotekę w Tomicach. Głosować można też bez rejestracji logując się do konta na Facebooku.

 

Czytaj dalej