Informacja

Od 17 sierpnia do 5 września filie biblioteczne w Witanowicach i Woźnikach będą nieczynne.

Festiwal Doliny Karpia w Gminie Tomice

Serdecznie zapraszamy do udziału w Festiwalu Doliny Karpia w Gminie Tomice, który zostanie zorganizowany 3 września w Lgocie. Na uczestników imprezy czeka moc atrakcji m.in.: występy sceniczne, konkursy z nagrodami, dmuchany plac zabaw, warsztaty wikliniarskie i z gliny, wycieczki ciuchcią po Lgocie.

Czytaj dalej

Galar, pszczoły i wędzenie.

Wycieczkę Ekomuzeum Doliny Karpia (21.07) przygotowano dla grupy defaworyzowanej osób z gminy Tomice. Oznacza to, że była kierowana w szczególności do kobiet poniżej 35 roku życia oraz osób mających ponad 50 lat. Zadaniem wyjazdu była prezentacja walorów przyrodniczych Doliny Karpia.

Czytaj dalej

Wycieczka: Jaskinia Raj – Chęciny – Kielce

20 sierpnia Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w wycieczce w Góry Świętokrzyskie. Główną atrakcją wycieczki będzie zwiedzanie Jaskini Raj będącej jedną z najpiękniejszych jaskiń kresowych naszego kraju.  Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapisów. Szczegółowy program znajduje się w regulaminie. Czytaj dalej

Informacja

Informujemy, iż w Bibliotece Publicznej w Tomicach można wypożyczyć komplety podręczników do II i III klasy gimnazjum. Serdecznie zapraszamy zainteresowanych uczniów.

Wycieczka turystyczna „EKOMUZEUM DOLINY KARPIA”

Ośrodek Kultury Gminy Tomice zaprasza  na wycieczkę turystyczną „EKOMUZEUM DOLINY KARPIA” w dniu 21 lipca br. W programie rejs galarem, pokaz wędzenia ryb wraz z poczęstunkiem oraz wizyta w Gospodarstwie Pasiecznym „Pasieka u Wojtka”. Wycieczka kierowana jest do kobiet poniżej 35 roku życia oraz osób powyżej 50 roku życia. Udział jest bezpłatny.

Czytaj dalej

Internetowy Konkurs Fotograficzny cz.IV

Zapraszamy mieszkańców gminy do wzięcia udziału w IV – ostatniej części Internetowego Konkursu Fotograficznego CZTERY PORY ROKU „Lato w Gminie Tomice”, którego celem jest prezentacja piękna Gminy Tomice jej walorów krajobrazowych i  przyrodniczych w różnych porach roku.

Czytaj dalej

Wakacyjne zajęcia dla dzieci

Zachęcamy do zapoznania się z wakacyjną ofertą dla dzieci, gdzie można znaleźć szereg ciekawych zajęć o różnej tematyce. W tym roku zajęcia będą prowadzone w Tomicach jak również we wszystkich pozostałych gminnych miejscowościach.

Czytaj dalej