2017

Taneczny Dzień Kobiet Latino Solo

08.03.2017 W środowy wieczór ponad 20 pań nieodpłatnie bawiło się przy muzyce latino. To prezent od OKGT z okazji Dnia Kobiet.

Spotkanie z kabaretem Czarna Rękawiczka

4.03.2017. W sobotnie popołudnie 4 marca w Ośrodku Kultury zorganizowano spotkanie z Kabaretem z UTW z Oświęcimskiego Centrum Kultury. Licznie zgromadzona publiczność wysłuchała programu komediowego "Najlepszy sposób na liczenie lat, durnieć wolniej niż ten świat" oraz obejrzała występ taneczy formacji Pretty Women.

Poplenerowa wystawa fotograficzna

21.02.2017 Poplenerowa wystawa fotograficzna "TOMICE 2016" jest zwieńczeniem IX pleneru malarsko-fotograficznego im. F. Suknarowskiego pod patronatem Wójta Gminy Tomice. Plener odbył się w dniach 3-9 października 2016 r.. Uroki ziemi tomickiej prezentowało 20 fotografików.

Rodzinny kulig Doliną Białej Wisełki

12.02.2017. W promieniach słoneczka wzięliśmy udział w kuligu malowniczą Doliną Białej Wisełki. Wyprawę saniami zakończyliśmy w watrze piekąc kiełbaski i tańcując w rytm muzyki góralskiej. Najmłodsi uczestnicy wyjazdu bawili się świetnie zjeżdżając na "byle czym" z pobliskiej górki. W drodze powrotnej do Tomic zwiedziliśmy skocznię w Wiśle.

8.02.2017 Ferie zimowe

8.02.2017 Dzieci uczestniczyły w Uniwersytecie Małego Żaka - zajęciach podczas których poznały ciekawe eksperymenty, budowały i programowały roboty w oparciu o klocki lego, wykonywały prace origami. Na koniec zajęć dzieci uczestniczyły w warsztatach ceramicznych podczas których powstały gliniane domki.

Wycieczka do Beskidzkiego Centrum Nauki Naukotechnika w Świnnej

7.02.2017 Drugi tydzień ferii zimowych rozpoczęliśmy od wycieczki do Beskidzkiego Centrum Nauki w Świnnej, które działa pod patronatem warszawskiego Centrum Nauki "Kopernik". Podczas pobytu 32 dzieci zobaczyło interesujące pokazy naukowe ciekłym azotem, które pomogły lepiej zrozumieć podstawowe zasady nauki i techniki. Można było również zwiedzić interaktywną wystawę oraz samemu zrobić doświadczenia na wielu stanowiskach m.in. rozkręcić krążek Newtona, czy zapalić żarówkę we własnych rękach.

Konkurs Plastyczny

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami Konkursu Plastycznego „Bajkowe podwórko”. Konkurs kierowany był do dzieci i młodzieży z terenu gminy Tomice. Uczestniczyło w nim 139 dzieci, a nagrodzonych zostało 17 osób.

3.02.2017 Ferie zimowe

3.02.2017. Podczas ostatniego dnia pierwszego tygodnia ferii zimowych dzieci uczestniczyły w zajęciach sportowych, plastycznych oraz w warsztatach pszczelarskich.

Wycieczka do młynów w Rudzach i odwiedziny gospodarstwa agroturystycznego "Dworek Młynarza".

02.02.2017 Kolejny dzień ferii przyniósł dzieciom uczestniczącym w zajęciach organizowanych przez OKGT nowe wrażenia. W czwartek 30-osobowa grupa wraz z opiekunami wybrała się na wycieczkę do Rudz. Najpierw zwiedziliśmy dwa młyny – elektryczny i wodny. Dzieci mogły poznać technologie przemiału zbóż. Następnie obsypani mąką uczestnicy wycieczki udali się do Edukacyjnego Gospodarstwa Agroturystycznego – „Dworek Młynarza”, żeby zjeść obiad, pobawić się i samodzielnie przygotować pizzę.

Ferie zimowe 1.02.2017

1.02.2017. Dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych podczas których zdobiły plecaki oraz w Uniwersytecie Małego Żaka.

Ferie zimowe 31.01.2017

31.01.2017. W drugim dniu ferii zorganizowano zajęcia taneczne - hip hop, warsztaty kulinarne, plastyczne oraz zajęcia sportowe.

Karnawałowy Turniej Siatkarski

28.01.2017 W hali tomickiego gimnazjum rozegrano I edycję Karnawałowego Rodzinnego Turnieju Siatkówki. W zmaganiach wzięło udział sześć drużyn, a liczba uczestników przekroczyła 40.

Ferie zimowe 30.01.2017

30.01.2017. Pierwszy dzień ferii z Ośrodkiem Kultury w Tomicach. Dzieci uczestniczyły w zajęciach zumby, warsztatach malarskich podczas których powstało "ciasteczkowe miasto", warsztatach kulinarnych, gdzie dzieci upiekły pizze oraz zajęciach sportowych.

Gminne Widowisko Kultury

29.01.2017 W Ośrodku Kultury Gminy Tomice zorganizowano Gminne Widowisko Kultury podczas którego dzieci uczęszczające do kół zainteresowań zaprezentowały swoje umiejętności taneczne, teatralne, muzyczne, wokalne oraz plastyczne.

Prezent dla Babci i Dziadka - warsztaty

13.01.2017 Podczas warsztatów dzieci wykonywały bransoletki i korale z barwionego makaronu oraz malowały gipsowe ramki na zdjęcia. Kolorową biżuterię wręczą swoim babciom w dniu ich święta a ramki ze zdjęciem podarują dziadkom.

Hej kolęda kolęda - spotkanie noworoczne

7.01.2017 Zorganizowano spotkanie noworoczne dla mieszkańców gminy Tomice. Spotkanie mialo miejsce w Zygodowicach, współorganizatorem były KGW z terenu gminy Tomice. Podczas imprezy przeprowadzono konkurs na Najsmaczniejszy Sernik w Gminie Tomice.