I TURNIEJ WSI GMINY TOMICE – LGOTA 2017

11 czerwca o godzinie 14.00 w Lgocie rozpocznie się I Turniej Wsi Gminy Tomice. W zawodach weźmie udział sześć ośmioosobowych drużyn, będących reprezentacjami wszystkich sołectw naszej gminy. Uczestnicy będą się zmagać w 16 konkurencjach. Ich regulamin oraz zasady przyznawania punktów wszystkie ekipy poznają po upływie terminu zgłoszeń (25 maja). Wcześniej żadna drużyna nie będzie wiedzieć jakie niespodzianki ją czekają.
25 kwietnia odbyło się spotkanie robocze, na którym koordynator ds. sportu i rekreacji przedstawił ideę zmagań, jak również omówił z przedstawicielami gminnych organizacji kwestię przygotowania i przeprowadzenia turnieju. Dyrektor Ośrodka Kultury Maria Paśnik dokonała losowania kolorów koszulek specjalnie przygotowanych na okazję turnieju. Poszczególne drużyny wystąpią w następujących barwach:
Lgota – białe, Zygodowice – żółte, Witanowice – czerwone, Woźniki – zielone, Tomice – pomarańczowe, Radocza – niebieskie.
Zawody będą reaktywacją cieszących się przed trzema dekadami dużym zainteresowaniem zmagań wszystkich wsi naszej gminy.
Turniej nie będzie się opierał o znane dyscypliny sportowe. Liczy się dobra zabawa i udziwnione konkurencje sprawnościowe, jak chociażby: wyścigi na taczce, rzut workiem z sianem, wieszanie mokrych pieluch czy wbijanie gwoździ na czas.
Wszystkich mieszkańców gminy, ale także gości z zewnątrz, chcących miło spędzić czas, skosztować kiełbaski i dopingować swoje drużyny, prosimy o zarezerwowanie sobie czerwcowej niedzieli.
Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych i muzyki.