2021

Walentynkowe spotkanie z biżuterią

19.02.2021 Zorganizowano rodzinne warsztaty, na których uczestnicy wykonali bransoletki i naszyjniki z filcu.

Warsztaty pełne miłości

12.02.2021 o godzinie 17:00 w Bibliotece Publicznej w Tomicach odbyły się warsztaty pełne miłości. Podczas spotkania dzieci wykonały przepiękne kartki walentynkowe.

Nagrody w Ogólnopolski konkursie plastycznym

11.02.2021 Prace troje dzieci ze Szkoły Podstawowej w Woźnikach zostały wyróżnione w XIV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Moja Kartka Walentynka 2021" organizowanym przez Dom Kultury Zameczek w Kielcach. Ośrodek Kultury włączył się poprzez mobilizację dzieci do zainteresowania konkursem i wykonaniem prac a także ich wysłaniem.

Konkurs fotograficzny

10.02.2021 Zorganizowano konkurs fotograficzny na najpiękniejszy karnawałowy strój. Na konkurs wpłynęło 21 zdjęć dzieci w różnych przebraniach.

Konkurs "Razem bezpiecznie korzystamy z internetu"

9.02.2021 Komenda Powiatowej Policji w Wadowicach wraz z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Tomicach i Ośrodkiem Kultury Gminy Tomice zorganizowali konkurs “Razem bezpiecznie korzystamy z internetu” dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych Gminy Tomice w trzech kategoriach: plakat profilaktyczny, prezentacja multimedialna oraz wiersz – rymowanka. Na konkurs wpłynęło łącznie 54 prace.

Konkurs Walentynkowy

12.02 Konkurs walentynkowy - dla mieszkańców Gminy Tomice. Uczestnicy odpowiadali na zadane pytanie "Czym dla mnie jest miłość". Nagrodą są dwa vouchery na kolację w Radocza Park.

Rajska Tajlandia

5.02.2021 Nasi Mali podróżnicy odbyli podróż do Rajskiej Tajlandii dzięki spotkaniu online z Poznajemy Świat . Dzieci poznały m.in. zasady witania się i wchodzenia do domu, nauczyły się kilka słów w języku Tajów i dowiedziały się jak powstaje biały piasek.

Prezent dla Babci i Dziadka

13.01.2021 Podczas warsztatów online dzieci wykonały prezent dla swoich Babci i Dziadków, który mogą im wręczyć z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka.

Zygmunt Ogiegło - zdjęcia do wywiadu

Zdjęcia wykorzystane do cyklu wywiadów "Mam do powiedzenia..."

Spotkanie podróżnicze

8.01.2021 Kolejne spotkanie podróżnicze online pt. "Herbaciane pola" . Dzieci poznały rodzaje herbaty, sposoby jej zbierania, przyrządzania, a nawet picia . Przy okazji dowiedziały się o pracy na herbacianych polach w Sri Lance i Chinach Bardzo pouczająca "podróż", zachęcająca do częstszego kosztowania herbaty i eksperymentowania z jej smakami .

Maska Karnawałowa

5.01.2021 W ramach zajęć podczas ferii zimowych Biblioteka Publiczna w Tomicach zorganizowała warsztaty dla dzieci online, na których uczestnicy wykonali karnawałowe maski.

Konkurs plastyczny Moja Kartka Walentynka

5.02.2021 Ośrodek Kultury Gminy Tomice był organizatorem konkursu plastycznego "Moja Kartka Walentynka", na który spłynęło łącznie 150 prac. Komisja konkursowa wybrała 36 prac, które otrzymały miejsca i wyróżnienia. Dodatkowo wszystkie prace zostały wysłane na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny do MDK Zameczek w Kielcach.

Otwarcie biblioteki w Witanowicach

04.01.2021 Nowa lokalizacja filii bibliotecznej w Witanowicach.