Podsumowanie ferii zimowych

Podsumowanie ferii zimowych

Ferie zimowe z Ośrodkiem Kultury Gminy Tomice obfitowały w różnorodne wydarzenia.

Placówka oferowała stacjonarnie wiele warsztatów kreatywnych, kulinarnych i plastycznych. Niektóre z nich odbywały się również w Woźnikach i Witanowicach. Dzieci wykonywały „łapacze snów”, piekły piernikowe serca, przygotowywały kartki na Walentynki, a także śnieżne ozdoby.

Nie zabrakło innych atrakcji. Uczestnicy zajęć wcielali się w detektywów, ochoczo grali w planszówki, bawili się klockami Lego, a na zajęciach sportowych w tomickiej hali biegali za piłką nożną, koszykową i brali udział w zabawach ruchowych. Na „Bajkowisku” odpoczywający od szkoły uczniowie obejrzeli wspólnie zabawny film.

Ośrodek przygotował też „Wieczór Przebieraniec”, w czasie którego odbyły się bitwa na poduszki i prezentacja własnego stroju. Wieczorne godziny wypełniały także konkursy, zabawy i kalambury, a zwieńczeniem był kinowy seans przy gofrach i popcornie.

Dzieci obejrzały również w sali widowiskowej Ośrodka spektakl „Trzy życzenia”, wystawiony przez krakowski teatr Kokon.

Czas z tomickim Ośrodkiem Kultury można było spędzić również poza nim, wybierając się na wycieczki, a zorganizowano ich aż cztery. Młodsze i starsze dzieci odwiedziły: Kolejkowo i Palmiarnię w Gliwicach, Strefę Odkrywania Wyobraźni Aktywności „SOWA” w Wadowicach (trasę w obie strony przebyły pieszo), Ogród Botaniczny „Egzotarium” w Sosnowcu oraz Centrum Nauki i Zmysłów WOMAI w Krakowie. Ostatnia z wymienionych wycieczek została zorganizowana przez Bibliotekę Publiczną w Tomicach, która współorganizowała kilka feryjnych wydarzeń.

Skip to content