Spektakl teatralny „RIO” – 16.12.2023

16 grudnia zapraszamy do Ośrodka Kultury w Tomicach na spektakl teatralny „RIO” w wykonaniu Teatru Maska ze Skawiny. Wejściówki w cenie 10 zł do nabycia w biurze OKGT.

może i podróżą, może i egzotyczną, choć nie do tropikalnego RIO… to na pewno do niezwykłej scenerii, otoczonej gąszczem zielonych roślin, ogrzanej niezwykłą atmosferą stworzoną przez wyjątkowy, przepełniony uwodzicielską chemią duet – Wiktorię Kordys i Łukasza Pierożka.

Powrócimy do „RIO” Marka Kochana, przewrotnej historii opowiedzianej w zwykłym oddziale małego parabanku. Po żmudnym dniu roboczym, wyczekana chwila zamknięcia komputera i trzaśnięcia za sobą drzwiami przez atrakcyjną urzędniczkę przerwana jest pojawieniem się chętnego założenia lokaty – tajemniczego klienta. Początkowo wszystko wydaje się standardową obsługą petenta, ale rozmowa zaczyna wymykać się z szablonowych ram pytań i odpowiedzi. Skoro podczas tych, wydaje się zwyczajnych bankowych rozmów, pojawia się myśl o wspólnej wyprawie do tytułowej stolicy karnawału, nic nie jest standardowe. To naprawdę zaskakujący spektakl, pełen zwrotów akcji, trochę absurdalnych, trochę wzruszających. To opowieść o prawdzie, fałszu, życiowych rolach, skrywanej miłości, zauroczeniu…

„Rio” to opowieść o uwodzeniu i zaufaniu, o zakładaniu i zdejmowaniu masek, o granicy między fikcją a rzeczywistością. O marzeniach, które czasem się spełniają, o ile udaje się spotkać z Kairosem, greckim bożkiem sprzyjających okoliczności.

dr Marek Kochan, autor sztuki

Skip to content