Ferie 2016 – relacja

BANEREK FERIEOśrodek Kultury Gminy Tomice po raz kolejny zorganizował zajęcia oraz wycieczki dla dzieci podczas ferii zimowych 2016. Program ferii zawierał interesujące pomysły jak aktywnie, bezpiecznie i ciekawie spędzić międzysemestralną przerwę.

W pierwszy dzień zorganizowano wycieczkę do Teatru Współczesnego w Krakowie na spektakl pt.”Księżniczka na ziarnku grochu” oraz warsztaty teatralne „ Akademia wyobraźni”. Dużą atrakcją dla dzieci była przejażdżka bryczką po krakowskim rynku.
Dzieci, uczęszczające na zajęcia do ośrodka kultury miały możliwość zmagania się zespołowo w mini futbol, ułożenia scrabble, zagrania w gry planszowe oraz porzucania lotkami w darta. Na zajęciach plastycznych dzieci wykonywały prezent dla Babci i Dziadka, z okazji ich zbliżającego się święta, a były to oryginalne, ozdobne ramki na zdjęcia wykonane technika decoupage. Wykonywały również ceramiczne motyle. Na warsztatach „mały jubiler ‘’nauczyliśmy się jak z masy plastycznej Fimo wykonać kolczyki, bransoletki czy wisiorki oraz ozdobić je szklanymi koralikami. Lepienie wymagało dużej precyzji i cierpliwości. Kolejny dzień ferii zimowych w ośrodku kultury zapachniał pysznymi goframi. Mali smakosze sami wybierali dodatki, a do wyboru były: dżemy, sosy owocowe, orzechowe i czekoladowe, owoce oraz bita śmietana. Gofry smakowały wyśmienicie. Dzieci obejrzały bajkę “Vipo odkrywa świat”, a także przeprowadzono zabawy świetlicowe, za które zwycięzcy otrzymali symboliczne nagrody. W czwartkowe przedpołudnie uczestnicy zajęć w formie zabawy eksperymentowali w Laboratorium Młodego Naukowca, gdzie m.in. malowali na mleku, wykonywali doświadczenie – pieprz pod wodą i na niej, zobaczyli balon, który sam się powiększał oraz obserwowali znikający styropian…
Odbyły się również zajęcia dla dzieci w wieku 5 do 8 lat z zakresu robotyki, na których dzieci miały możliwość budowania i programowania robotów z klocków Lego We-do. Na zakończenie ferii dzieci wybrały się na zwiedzanie Parku Świętego Mikołaja w Zatorze. Wyjazd wspominać będą długo, bo atrakcji nie brakowało. Oprócz wzięcia udziału w paradzie Świętego Mikołaja i podziwiania postaci z bajek, na dzieci czekały jeszcze m.in.: lodowisko, kino 3D, diabelski młyn, przejażdżka ciuchcią oraz plac zabaw. Z oferty ośrodka kultury podczas ferii skorzystało 287 dzieci. Wierzymy, że wszyscy uczestnicy zajęć i wycieczek bawili się doskonale i życzymy sobie na przyszłość takiej wesołej , wspólnej zabawy.