Ferie w Tomicach – relacja

WP_20150218_12_10_02_ProW okresie od 16 do 27 lutego w Ośrodku Kultury w Tomicach zostały zorganizowane liczne zajęcia dla dzieci w ramach ferii zimowych. OKGT przygotował ciekawą ofertę dla dzieci z gminy Tomice oraz ich rodziców.

Ferie rozpoczęły się od wycieczki na Lotnisko w Balicach, która cieszyła się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród chłopców.

W kolejnych dniach dzieci uczestniczyły w Balu Karnawałowym „Podróż dookoła świata”, gdzie jak dzielny bohater powieści „W 80 dni dookoła świata” – Fileas Fogg, zwiedziły najbardziej egzotyczne kraje i rozwiązały mnóstwo fascynujących zagadek.
W pierwszym tygodniu dzieci wyjechały jeszcze na dwie wycieczki jedną do Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku Białej, a drugą do Teatru Banialuka oraz Krainy Zabaw Kropka również w Bielsku Białej. Na zakończenie tygodnia zaprosiliśmy mieszkańców Gminy na rodzinny wyjazd na Termy Bania w Białce Tatrzańskiej. W drugim tygodniu ferii dzieci uczestniczyły
w ciekawych zajęciach świetlicowych, rytmice oraz zajęciach karate, które niespodziewanie zastąpiły zajęcia Zumby. Na zakończenie zorganizowano Akademię Małego Konstruktora, podczas zajęć dzieci budowały i programowały roboty wykorzystując zestawy Lego WeDo. Zajęcia pozwoliły na poznawanie zagadnień z informatyki, robotyki i budowy maszyn. Uczyły logicznego myślenia i były niesamowitą przygodą dla każdego z uczestników.
Łącznie w zajęciach podczas ferii zimowych uczestniczyło około 250 osób.