2015

Zdjęcia z 2015

19.12.2015 W sobotnie popołudnie na sali OSP w Woźnikach został zorganizowany Gminny Pokaz Potraw Wigilijnych. W programie pokazu można było zobaczyć występ artystyczny aktorów z Impresariatu Artystycznego Rondo z Krakowa z przedstawieniem "Nad naszym domem gwiazda", wspólne kolędowanie z zespołami śpiewaczymi oraz degustacja potraw wigilijnych przygotowana przez Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Tomice oraz Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego z Radoczy. W trakcie pokazu przeprowadzono również konkurs kulinarny "Wigilijne pierogi pod różnymi postaciami".

06.12.2015 Ponad 50 dzieci z naszej gminy udało się 6 grudnia do Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, żeby przeżyć wraz ze świętym Mikołajem podróż po krainie bajek. Spektakl jak i sam teatr wywarł na uczestnikach wycieczki duże wrażenie. Po zakończonym przedstawieniu młodzież wraz z opiekunami udała się na pięknie przystrojony i „pachnący świętami” krakowski rynek. W autokarze czekała na dzieci niespodzianka. Mikołaj o nich nie zapomniał i każde otrzymało okazały worek pełen słodkości.

05.12.2015 W sobotnie popołudnie Święty Mikołaj przybył wraz aniołami do Ośrodka Kultury w Tomicach, żeby hojną ręką rozdać prezenty. Zanim najmłodsi ucieszyli się z prezentów i możliwości spotkania z przybyszem z dalekiej Laponii, obejrzeli spektakl „O Mikołaju wspaniałym, który nie zapominał o Stasiu Małym”. Przedstawienie przypadło do gustu dzieciom, które żywo reagowały na perypetie Mikołaja i jego dwójki pomocników.

30.11.2015 Ośrodek Kultury Gminy Tomice zaprasza na opracowaną przez Zbigniewa Jurczaka wystawę dotyczącą życia i twórczości Wincentego Bałysa – artysty , będącego na początku XX wieku znaną postacią artystycznego światka Wadowic i nie tylko. Młody rzeźbiarz i malarz trafił do kręgu artystycznego Emila Zegadłowicza, co zaowocowało podjęciem studiów na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Mimo że był twórcą obdarzonym niezwykłym talentem, można go nazwać „artystą zapomnianym”. W ostatnich latach z mroku prawie wieku zaczyna padać na tą wyjątkową postać nowe światło. Wielkim wydarzeniem było odkrycie przez dr Martę Burghart bardzo bliskich ideowo związków i przyjaźni Bałysa z Karolem Wojtyłą i Mieczysławem Kotlarczykiem – mistrzem teatralnym późniejszego papieża.

25.11.2015 Zorganizowano Kostiumowy Bal Andrzejkowy dla dzieci. Był to wieczór magii i szalonych tańców. Mnóstwo magicznego nastroju. Na bal przybyły dzieci w strojach wróżek i czarodziejów. Przewidziano słodki poczęstunek, andrzejkowe wróżby oraz wybrano Katarzynkę i Andrzeja. W balu uczestniczyło 48 dzieci.

20.11.2015 Zaglądamy do dzieci na zajęciach plastyczno-ceramicznych, które wykonały piękne prace o tematyce jesiennej oraz witraże.

6.11.2015 Ośrodek Kultury Gminy Tomice zorganizował Festiwal Piosenki Patriotycznej. W trzeciej już edycji wzięło udział ponad 220 uczestników, którzy zaprezentowali swoje umiejętności wokalne przed czteroosobowym jury w składzie: Marta Majewska, Krystyna Jacek, Daniel Mruczek, Stanisław Gołąb. Młodzi artyści wykonali 50 utworów.

Na sali widowiskowej OKGT Tomice nagrodzono najlepsze prace w konkursie „Pocztówka z wakacji”. Dzieci i młodzież, których widokówki znalazły uznanie w oczach jurorów – Miry Sabatowicz i Andrzeja Wrony – osobiście lub poprzez szkolnych opiekunów odbierali nagrody i wyróżnienia. Na konkurs wpłynęło 278 prac w pięciu kategoriach. Niemal stu autorów prac cieszyło się z książki i dyplomu. Zanim nastąpił najważniejszy punkt programu, wszyscy zgromadzeni mogli obejrzeć spektakl „Przygody Baltazara Bombki”. Artyści zainteresowali programem młodą publiczność, mocno aktywizując ją do wspólnej zabawy.

10 października odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka w Radoczy.

3.10.2015 Zorganizowano wycieczkę do Sandomierza. Uczestnicy zwiedzili Stare Miasto, Bazylikę Katedralną, Kościół św. Jakuba, Zbrojownie Rycerską, Bramę Opatowską z tarasem widokowym oraz Mały Wawel - zamek w Baranowie Sandomierskim. W wycieczce brało udział 48 osób.

Prace uczestników konkursu plastycznego "Pocztówka z wakacji"

24.08.2015 W poniedziałkowe przedpołudnie odbyły się ostatnie wakacyjne zajęcia, a były to warsztaty plastyczne, na których dzieci wykonywały kamienice z kartonów tekturowych. Powstało nam magiczne miasteczko. W zajęciach uczestniczyło 16 dzieci.

21.08.2015 Zorganizowano wycieczkę dla dzieci w Ramach Lato z Ośrodkiem Kultury do Rodzinnego Parku Rozrywki Rabkoland w Rabce Zdrój. W wycieczce uczestniczyło 27 dzieci.

20.08.2015 Odbyły się kolejne warsztaty plastyczne, na których dzieci robiły ptaki z codziennych gazet. W warsztatach uczestniczyło 16 dzieci.

18.08.2015 Na kolejnych warsztatach tanecznych połączonych z teatrem zorganizowanych podczas wakacji dla dzieci uczestnicy łączyli kombinacje kroków ze swobodną zabawą. Dzieci wyrażały siebie poprzez rytm, improwizacje-bez słów w formie tańca, plastyka ciała i gest sceniczny. W warsztatach uczestniczyło 15 dzieci.

17.08.2015 Zorganizowano wycieczkę dla dzieci do Galerii Sztuki "BAŁYSÓWKA" , gdzie dzieci obejrzały wystawę artystów skupionych wokół Bałysówki pt. Lustro, malowały kolorowe kwiatki na płocie oraz skosztowały pyszne kiełbaski z grilla. W wycieczce uczestniczyło 13 dzieci.

13.08.2015 W czwartkowe przedpołudnie odbyły się kolejne warsztaty kulinarne, na których dzieci zadbały o to, aby zwykła kanapka zmieniła się w niezwykły kolorowy obrazek. Powstały nam mieniące się, kolorowe zwierzątka. Odrobina fantazji sprawiła, że kanapki były ucztą nie tylko dla podniebienia ale i dla oczu. W warsztatach brało udział 12 dzieci.

11.08.2015 Odbyła się kolejna wakacyjna wycieczka dla dzieci. Tym razem była to wizyta w gospodarstwie agroturystycznym Stajnia Grudki w Woźnikach. W wycieczce uczestniczyło 16 dzieci.

7.08.2015 Na warsztatach zorganizowanych podczas wakacyjnych zajęć powstała nam lekcja jak z masy plastycznej Fimo wykonać kolczyki, bransoletki czy wisiorki. Były to twórcze warsztaty dla dzieci, na których według własnego pomysłu każdy uczestnik wykonywał swoje dzieło. Ulepienie wymagało dużej precyzji i cierpliwości. W warsztatach brało udział 18 dzieci.

6.08.2015 Podczas zajęć dzieci samodzielnie szkicowały oraz malowały na płótnie. Powstały nam kolorowe pięknie ozdobione plecaki. Przeprowadzono również zabawy świetlicowe, gry planszowe oraz ruchowe gry zespołowe. W zajęciach uczestniczyło 16 dzieci.

4.08.2015 Zorganizowano zajęcia umuzykalniająco-teatralne , na których dzieci w formie zabawy wcielały się w różne role poprzez odgrywanie scenek teatralnych. Były to zajęcia ruchowe z wykorzystaniem różnych rekwizytów typu butelka Pet, kartka papieru, na której dzieci rysowały swoją rękę. ćwiczenia artykulacyjne z zakresu dramy. W zajęciach uczestniczyło 21 dzieci.

30.07.2015 Podczas wakacji w lipcu zorganizowano cykl spotkań w ramach Lato z Ośrodkiem Kultury z zakresu robotyki. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród dzieci, zwłaszcza chłopców. Łącznie w zajęciach wzięło udział 88 uczestników.

27.07.2015 Zorganizowano dla dzieci zajęcia na kajakach. Uczestnicy pływali po rzece Skawa pod okiem czujnych instruktorów. Była to dla nich wspaniała przygoda zwłaszcza, że niektórzy pływali po raz pierwszy. W zajęciach wzięło udział 20 uczestników.

24.07.2015 Zorganizowano wakacyjną wycieczkę dla dzieci do Wioski Indiańskiej ARAPAHO w miejscowości Zalas, gdzie dzieci świetnie się bawiły i wcielały w prawdziwych Indian i słuchały opowieści indiańskich przy ognisku, na którym piekły kiełbaski. Zwiedzili również ruiny zamku Tenczyn w Rudnie.

21.07.2015 We wtorkowe przedpołudnie odbyły się kolejne zajęcia plastyczne dla dzieci. Tym razem uczestnicy warsztatów zrobiły kamienne koty. Powstały nam przepiękne kolorowe kociaki.

18.07.2015 Zorganizowano wycieczkę w Pieniny dla mieszkańców gminy Tomice. W programie było zwiedzanie : Spływ Przełomem Dunajca, Wąwóz Homole oraz Uzdrowisko Szczawnica.

17.07.2015 Zorganizowano warsztaty kulinarne dla dzieci, podczas których dzieci mogły zobaczyć jak powstaje ciasto na gofry oraz każdy uczestnik mógł sam przyozdobić gofra - bitą śmietaną, dżemem, sosem czekoladowym, truskawkowym czy owocami. Smakowały wyśmienicie.

14.07.2015 W ramach Lato z Ośrodkiem Kultury dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych, na których wykonywały ręcznie tkane kwiaty z kolorowej wełny. Każdy uczestnik warsztatów wykonał przepiękne kolorowe rękodzieło.

09.07.2015 Rozpoczął się cykl wakacyjnych spotkań Lato z Robotami, na których dzieci budują i programują roboty wykorzystując do tego zestawy Lego. Jest to wspaniała zabawa i przygoda, dzięki której można się nauczyć logicznego myślenia.

21.06.2015 r. Ośrodek Kultury Gminy Tomice zorganizował wycieczkę do Doliny Pięciu Stawów oraz rezerwatu przyrody Przełom Białki pod Krempachami. W wycieczce uczestniczyło 50 osób, których nie odstraszyły zapowiedzi brzydkiej pogody.

14.06.2015 - Zespół Muzyczny "Wiolinki" uczestniczył w Festiwalu Piosenki "Muza" w Zatorze zajmując III miejsce za wykonanie utworu „Bieszczadzki trakt.”

31.05.2015. Ośrodek Kultury wraz z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Tomicach zorganizowali imprezę z okazji Dnia Dziecka pod hasłem "Postaw na Rodzinę". Wspólna zabawa w niedzielne popołudnie cieszyła się dużym zainteresowaniem. Mieszkańców Tomic i ościennych gmin przyciągnął szereg atrakcji jakie zaproponowali organizatorzy.

29.05.2015. W Ośrodku Kultury w Tomicach zorganizowano występ z okazji Dnia Matki na który zaproszono mieszkańców naszej gminy. Występ składał się z trzech spektakli w wykonaniu zespołów artystycznych działających w OKGT.

21.05.2015. Konkurs przeprowadzono ze znajomości wybranych baśni braci Grimm. Uczestnikami były 4 – osobowe drużyny szkół podstawowych z gminy Tomice. Reprezentanci szkół to uczniowie klas drugich oraz trzecich. Zadaniem uczestników konkursu było wykazać się wiedzą ze znajomości baśni: Kopciuszek, Gęsiareczka, O Jasiu Mocarzu, Dwunastu Braci, Stoliczku Nakryj Się, Sześć Łabędzi.

16.05.2015. Zorganizowano wycieczkę do Pisarzowic, gdzie uczestnicy wyjazdu zwiedzili Ogród Japoński oraz wzięli udział w Święcie Kwitnących Azalii. Odwiedzono także Goczałkowice Zdrój, gdzie podziwiano Ogrody Kapiasów.

25.04.2015. Zorganizowano wycieczkę do Doliny Chochołowskiej w której wzięło udział 55 osób. Uczestnicy wyjazdu mięli okazję podziwiać tatrzańskie krajobrazy i kwitnące w tym czasie krokusy, stanowiące dużą atrakcję przyrodniczą.

28.03.2015 roku został zorganizowany VII Gminny Pokaz Potraw Wielkanocnych. Organizatorem imprezy był Ośrodek Kultury wraz z Kołami Gospodyń Wiejskich z gminy Tomice.

27.02.2015 Podczas zajęć dzieci budowały i programowały roboty wykorzystując zestawy Lego WeDo. Zajęcia pozwoliły na poznawanie zagadnień z informatyki, robotyki i budowy maszyn. Uczyły logicznego myślenia i były niesamowitą przygodą dla każdego z uczestników .

23 i 26.02.2015 zorganizowano zajęcia świetlicowe, rytmikę, turniej gier planszowych oraz zajęcia karate dla dzieci.

18.02.2015. Żywa prezentacja procesu produkcji filmu animowanego w miejscu, w którym te filmy naprawdę powstają. Dzięki pobytowi w Studio dzieci poznały kolejne etapy tworzenia filmu animowanego i poszerzyły swoją wiedzę na temat takich pojęć jak scenariusz filmowy, scenopis, animacja, fazowanie, filmowanie, efekty specjalne i dźwiękowe oraz dowiedziały się na czym polega skład komputerowy.

19.02.2015. Zorganizowano warsztaty plastyczne podczas których dzieci malowały na bawełnianych torbach.

17.02.2015. Zorganizowano Bal Karnawałowy podczas którego dzieci podróżowały do różnych zakątków świata. W kąciku plastycznym skomponowaliśmy bransoletki z kolorowych makaronów, ulepiliśmy misie koala z plasteliny, uformowaliśmy wachlarze oraz wiele innych.

16.02.2015. W programie wyjazdu zaproponowano: zapoznanie z najważniejszymi informacjami z historii lotniska oraz jego obecnym funkcjonowaniem, przedstawienie procedur związanych z pracą lotniska, przybliżenie funkcji i zadań poszczególnych służb lotniskowych, zapoznanie z czynnościami wykonywanymi przez obsługę naziemną oraz załogę pokładową statków powietrznych jak i personel terminalowy, wejście na taras widokowy.

15.02.2015 r. Zorganizowano imprezę walentynkową dla mieszkańców z gminy Tomice, podczas której swoje występy zaprezentowały Kabaret Mamuśki z KGW Nowe Dwory, Zespół Śpiewaczy Wesołe Gosposie z Witanowic. Na scenie zaprezentowała się również Agnieszka Sienkiewicz z repertuarem o miłości.

29.01.2014. Zorganizowano Konkurs Recytatorski - Zimowe wierszowanie. Uczestnikami byli uczniowie od przedszkola do klas VI ze szkół z terenu gminy Tomice. Łącznie w konkursie uczestniczyło 85 osób, prezentujących zimową poezję.

20.01.2015. Zorganizowano warsztaty na Dzień Babci i Dziadka, podczas których dzieci wykonywały serca z masy solnej. W zajęciach uczestniczyło 17 osób, które zrobiły własnoręczne prezenty z okazji zbliżającego się święta.

6.01.2015. Stowarzyszenie pn. "Orkiestra Dęta z Zygodowic" wraz z Ośrodkiem Kultury oraz Kołami Gospodyń Wiejskich zorganizowało imprezę "Koncert Kolęd i Festiwal Potraw Regionalnych - Witanowice 2015".

Related Images: