2016

Zdjęcia z 2016

22.12.2016 Rozpoczynamy II część Internetowego Konkursu Fotograficznego Cztery Pory Roku - "Zima w Gminie Tomice". Prezentujemy 6 zdjęć nadesłanych do konkursu.

11.12.2016 Podczas Koncertu Galowego Festiwalu Artystycznego „Talenty 2016” zostali ujawnieni tegoroczni laureaci konkursu. spośród trzech osób nominowanych do nagrody Talent 2016 z gminy Tomice, nagrodę tę otrzymała uczennica Szkoły Podstawowej w Woźnikach Oliwia Hardek. Oliwia została laureatką w kategorii teatr. Do konkursu przygotowała ją Pani Agnieszka Sienkiewicz.

8.12.2016r. Ośrodek Kultury oraz Stowarzyszenie Wioski Naszych Marzeń zorganizowały świąteczne piernikowanie i ciasteczkowanie. Warsztaty pieczenia świątecznych ciasteczek i pierników pobudziły wiele zmysłów a najbardziej węch. Zapach cynamonu i korzennych przypraw roznosił się przyjemnym aromatem. Upieczone pierniczki dzieci chętnie malowały lukrem i ozdabiały koralikami.

5.12.2016 Ogólnopolski Konkurs Polskiej Poezji Religijnej "Pierścień św. Kingi" - eliminacje gminne.

3.12.2016 W sobotni wieczór do Ośrodka Kultury Gminy Tomice zawitał wspaniały Gość. Licznie zgromadzona widownia chętnie oglądała świąteczną bajkę pt."Co się stało z Mikołajem" w wykonaniu aktorów Teatru TAK. Po spektaklu Mikołaj wręczył dzieciom wymarzone prezenty i obiecał, że odwiedzi dzieci znowu za rok.

Festiwal Artystyczny „Talenty” jest prezentacją indywidualnych talentów artystycznych oraz formą wsparcia przy dalszym ich rozwoju. W drodze dwustopniowych eliminacji: gminnych i powiatowych jurorzy wyłaniają autentyczne talenty wokalne, muzyczne, taneczne, teatralne, recytatorskie, plastyczne, literackie i fotograficzno – filmowe z powiatu wadowickiego. Prezentacje oceniane są w czterech grupach wiekowych, a najlepsi z najlepszych nominowani do nagrody „Talent 2016”.

30.11.2016 W zaczarowany świat wróżb i magii przeniosły się dzieci podczas zabawy andrzejkowej. Nie zabrakło ustawiania bucików, kulinarnych eksperymentów, wróżenia i słodkiego poczęstunku a czas pomiędzy czarowaniem urozmaiciły pląsy przy muzyce.

24.11.2016. Celem festiwalu było propagowanie i popularyzacja piosenek patriotycznych i pieśni polskich, wzbogacenie edukacji patriotycznej i narodowej dzieci i młodzieży poprzez piosenkę, umacnianie świadomości narodowej. W imprezie wzięło udział około 260 uczestników.

21.10.2016 Internetowy Konkurs Fotograficzny składa się z 4 części: jesień, zima, wiosna, lato. Rozpoczęliśmy od cz.I. "Jesień w Gminie Tomice". Prezentujemy 4 zdjęcia przysłane do konkursu, na które można głosować na Facebooku poprzez tzw.polubienia.

8.09.2016 W związku z okrągłą 50-tą rocznicą śmierci Jana Brzechwy zorganizowano konkurs plastyczny „Ilustracja do wybranego utworu Jana Brzechwy” kierowany do dzieci i młodzieży z terenu Gminy Tomice. Liczba uczestników konkursu 257 osób . Wszystkie prace zostały wysłane na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Jeleniej Górze.

4.09.2016r. Tegoroczne dożynki rozpoczęły się mszą świętą w kościele p.w. św. Joachima i Anny w Tomicach. Proboszcz parafii ks. Edward Daleki pobłogosławił wieniec oraz kosze obfitości przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich Po mszy uformował się korowód, który w takt muzyki Orkiestry Dętej z Zygodowic dotarł pod budynek OSP w Tomicach, gdzie zaplanowano uroczystości. Podczas dożynek nie zabrakło atrakcji. Popisy wokalne dały zespoły śpiewacze z trzech Kół Gospodyń Wiejskich, na scenie pod okiem opiekunów wystąpiły również grupy dzieci działające pod egidą OKGT.

22.08.2016 Odbyło się ostatnie spotkanie dla dzieci podczas tegorocznych zajęć w ramach "Wakacje z Ośrodkiem Kultury 2016". Uczestnicy poznali kilka zabaw za czasów " babci i dziadka" czyli jak miło spędzić czas bez komputera. Każdy własnoręcznie wykonał bąbel z włóczki, posmakował z zawiązanymi oczami, zabawa w ciuciubabkę, jak siedem osób może usiąść jedna na drugiej oraz "podchody' - 10 zadań do wykonania pod hasłem "AKCJA".

20.08.2016 W zorganizowanej przez OKGT wycieczce na trasie Pustynia Błędowska - Ogrodzieniec - Gród Birów wzięło udział 25 osób. Pogoda i humory dopisywały.

19.08.2016 Uczestnicy dzisiejszych zajęć sami oceniali prace - zdjęcia, które zrobili podczas wczorajszej wycieczki. Ocenione zdjęcia prezentujemy. Każdy uczestnik za zrobione zdjęcia dostał nagrodę książkową.

18.08.2016 Dziś OKGT zorganizował dla dzieci plener fotograficzny. Udaliśmy się nad staw, w pola oraz na łąki, żeby uwiecznić piękno naszej okolicy. Jutro ocena prac, które zaprezentujemy w późniejszym terminie. Zamieszczamy zdjęcia z miejsc, w których byliśmy.

17.08.2016 W środowe przedpołudnie dzieci wraz z opiekunami zwiedziły Izbę Regionalną w Tomicach, dzięki czemu są bogatsi o wiedzę z historii wsi naszego regionu. Po swoich włościach uczestników oprowadzał Władysław Pasterak. Dzieci namalowały obraz, który został podarowany właścicielowi.

12.08.2016 Dzisiejsze warsztaty kulinarne sprawiły dzieciom dużo radości. Praktycznie większość zadań wykonały samodzielnie. Najpierw przygotowywały „bukiet” z żelków i pianek, który następnie został przyozdobiony różnokolorową bibułą. Kolejnym punktem programu było wykonanie babeczek. Tutaj również dzieci dały upust kulinarnej i estetycznej fantazji, wykorzystując borówki, maliny, bitą śmietanę.

10.08.2016 Zaplanowana na dzisiejszy dzień spartakiada z powodu deszczu została zastąpiona zajęciami świetlicowymi, gdzie sala ośrodka zamieniła się w mini-kino. Dzieci obejrzały film, zjadły popcorn oraz zorganizowano zabawy ruchowe i mini dyskotekę.

08.08.2016 Na kolejnych warsztatach plastycznych dziesięcioro dzieci malowało farbami akrylowymi na szkle. Aby w pracę grupy nie wkradła się monotonia, pani instruktor Mira Sabatowicz przygotowała kilka szablonów. Na koniec prace dzieci stały się antyramami, które młodzi artyści zabrali do domu.

5.08.2016 Odbyły się drugie warsztaty tworzenia z masy FIMO oraz zdobienie koralikami. Podczas zajęć uczestnicy wykonywali elementy zestawu, poznając sposoby ich łączenia i ozdabiania.

4.08.2016 Na dzisiejszych drugich zajęciach ceramicznych uczestnicy "poprawiały" urodę ulepionych wcześniej przedmiotów - barwiąc je różnymi kolorami. Są one jawnym dowodem talentu dzieci i mogą stać się świetnym prezentem dla mamy bądź taty. W zajęciach wzięło udział 10 dzieci.

3.08.2016 Podczas dzisiejszych zajęć uczestnicy rozwiązywali zagadki, krzyżówki, rebusy. Dużo śmiechu sprawiła zabawa "kto to powiedział", "zgadnij kim jestem" oraz kalambury. Na koniec organizatorzy przygotowali niespodziankę dla dzieci a było to kolorowe pudełko, w którym znajdowały się różne przedmioty, które dzieci wybierały z zamkniętymi oczami. W zajęciach uczestniczyło 9 dzieci.

29.07.2016 "Ozdóbkowo" - biżuteria w kolorach lata, część I. Jedenaście dziewcząt uczestniczyło w zajęciach, na których z masy termoaktywnej fimo przygotowywały podstawę pod biżuterię. Ta zostanie wykonana na drugich warsztatach - 5 sierpnia.

28.07.2016 Czwartek był dniem dla fanów gier i zabaw świetlicowych. Jedenaścioro uczestników przez trzy godziny korzystało z różnych form aktywności. Grano w darta, piłkarzyki, twistera. Dzieci zaproponowały, aby w ramach zajęć pobawić się reżyserię krótkich form teatralnych. Grupa podzieliła się na dwie „ekipy aktorskie”. Każda z nich przygotowywała za zasłoniętą kurtyną dwa dwuminutowe przedstawienia. Widzowie (druga grupa) obejrzeli więc scenki, pt. „Trzy świnki”, „Ucieczka z więzienia”, „Pieski” oraz „Cztery pory roku”. Kreatywne zabawy bardzo przypadły dzieciom do gustu.

26.07.2016 We wtorek dziewięcioro dzieci bawiło się podczas warsztatów muzykalno – teatralnych „Tantear na bis”. Instruktorka, pani Agnieszka Sienkiewicz, przygotowała wiele zabaw. Dzieci tańczyły, śpiewały i próbowały grać na różnych instrumentach. To były drugie i ostatnie warsztaty Tantearu w czasie tych wakacji.

25.07.2016 Na ostatnim wakacyjnym spotkaniu z robotami dziewięciu "inżynierów" konstruowało z klocków wyrzutnię dla bobsleisty.

25.07.2016 Ekipa Młodych Odkrywców spotkała się dziś po raz czwarty i ostatni podczas wakacji. W sali Ośrodka Kultury można było poczuć się jak w mydlarni, bo też pełną parą ruszyła produkcja zapachowych mydełek o różnych kształtach.

21.07.2016 Do pierwszej letniej spartakiady z Ośrodkiem Kultury Gminy Tomice przystąpiło jedenaścioro dzieci, które próbowały swoich sił w różnych dyscyplinach – piłce nożnej, koszykówce, badmintonie, a nawet… rugby. Ze względu na zróżnicowany wiek młodych sportowców, każda z grup pod okiem opiekuna bawiła się w swoim gronie. Po godzinie zarządzono przerwę, uczestnicy otrzymali napoje i wrócili na sztuczne boisko przy gimnazjum, żeby kontynuować zabawę.

20.07.2016 20 lipca czternaścioro dzieci wzięło udział w pieszej wycieczce do drukarni SCAL-bis w Tomicach. O tym jak ona funkcjonuje, jakie są zadania i obowiązki drukarza opowiadał współwłaściciel firmy. Uczestnicy dokładnie zapoznali się z procesem produkcyjnym, dowiedzieli się do czego służą mniej lub bardziej skomplikowane maszyny. Na koniec pani zajmująca się w drukarni nadzorem graficznym wykonała dzieciom grupowe zdjęcie. Następnie fotografię wydrukowano na papierze o bardzo dobrej gramaturze, w dużym formacie (50 x 30 cm), dzięki czemu każdemu uczestnikowi pozostanie okazała pamiątka.

18.07.2016 Podczas kolejnego letniego spotkania z robotami młodzi konstruktorzy budowali taśmociąg do klocków. W zajęciach wzięło udział 12 dzieci.

18 07 2016 Na kolejnym spotkaniu Młodzi Odkrywcy eksperymentowali z cieczami różnej gęstości oraz uczyli się tworzyć... kwadratowe bańki mydlane w przygotowanych wcześniej konstrukcjach z plastikowych rureczek. Na koniec zajęć ochoczo wydmuchiwano zwykłe oraz "nerkowate" bańki.

14.07.2016 W czwartkowe przedpołudnie Ośrodek Kultury zaplanował plenerowe warsztaty plastyczne. Rzęsiście padający deszcz storpedował wyjście na zewnątrz. Młodzi artyści uwieczniali więc w sali widowiskowej martwą naturę. W zajęciach wzięło udział dziewięć osób.

13.07.2016 Jedenaścioro uczestników warsztatów ceramicznych pod czujnym okiem pani Miry Sabatowicz "malowało gliną" na wcześniej przygotowanych szablonach. Efekty pracy na zamieszczonych zdjęciach.

4-10.07.2016 14 drużyn, 109 uczestników, 31 meczów – tak w skrócie można podsumować kolejną piłkarską „tygodniówkę”, która tradycyjnie w pierwszym tygodniu lipca odbyła się na boisku Orła Radocza.

11.07.2016 W kolejnych zajęciach z robotyki wzięło udział ośmiu chłopców. Tym razem za pomocą klocków LEGO zaprogramowali mechaniczną pułapkę na myszy...

11.07.2016 Podczas kolejnych "eksperymentalnych" zajęć, ciekawe doświadczeń dzieci uczyły się tworzyć bańki mydlane.

5.07.2016r. Na dzisiejszych zajęciach muzykalno-teatralnych sala OKGT stała się areną pirackich zmagań, gdyż nasi mali "majtkowie" stali się prawdziwymi piratami. Przeżyli morskie przygody pod hasłem pirackiej wyspy, wzorując się na filmowych bohaterach.

4.07.2016r. Rozpoczęliśmy cykl lipcowych spotkań z robotyki. Podczas zajęć dzieci budują i programują roboty wykorzystując zestawy LEGO. W zajęciach wzięło udział 6 dzieci.

4.07.2016r. Pierwsze wakacyjne spotkanie Ekipy Młodych Odkrywców, gdzie uczestnicy wykonywali doświadczenia - wodne eksperymenty m.in. nurek Kartezjusza, chmura w butelce wody, jak sprawić aby woda nie podlegała prawu grawitacji. W zajęciach wzięło udział 8 uczestników.

27.06.2016 r W poniedziałek 46-osobowa grupa wraz z opiekunami z Ośrodka Kultury Gminy Tomice, który organizował wyjazd, wybrała się do Centrum Handlowego „Gemini” w Bielsku Białej, żeby pooglądać niesamowite konstrukcje z klocków LEGO. W wycieczce wzięło udział 52 uczestników.

12.06.2016 Ośrodek Kultury był organizatorem niedzielnej wycieczki do Doliny Kościeliskiej. Wędrówkę rozpoczęliśmy w Kirach idąc zielonym szlakiem, mijając Bramę Kantaka, Polanę Wyżna Kira Miętusia, Cudakową Polanę, Jakinię Mroźną, Wąwóz Kraków, który prowadzi do Smoczej Jamy.Zdecydowanie najciekawszym miejscem do zwiedzania była Jaskinia Mylna.Była to cudowna wycieczka, piękne widoki, krystaliczne powietrze, szum górskiego potoku, niezapomniane wrażenia z pobytu w Jaskini Mylnej a na końcu piękne schronisko Ornak, gdzie można było odpocząć i coś przekąsić. W wycieczce wzięło udział 49 uczestników.

5.06.2016 Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca TOMICZANIE oraz Zespół WIOLINKI, działające przy Ośrodku Kultury wystąpiły na szkolnym festynie. Dziecięcy zespół TOMICZANIE przywitał gości, prezentując piosenki, pieśni ludowe i tańce. Zespół WIOLINKI zaśpiewał "Bieszczadzki trakt", "Balladę o nocy czerwcowej", "Piosenkę dla Wojtka Bellona" oraz "W ciemną noc".

W sobotę 28 maja Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej przy współpracy z Ośrodkiem Kultury Gminy Tomice zorganizował Dzień Dziecka. Impreza odbyła się pod hasłem „Postaw na rodzinę”. Od godziny 14 plac przed tomickim gimnazjum, gdzie odbywała się impreza, zapełniał się żądnymi wrażeń dziećmi przybyłych wraz z rodzicami i opiekunami.

24.05.2016 Ośrodek Kultury oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Tomicach zorganizowali konkurs plastyczny "Dzieci z całego świata" kierowany do dzieci przedszkolnych oraz uczniów z terenu Gminy Tomice. Celem konkursu było kształtowanie szacunku i życzliwości do dzieci z różnych stron świata oraz rozwijanie wrażliwości na to co w życiu piękne, różnorodność nacji, odmienna kultura.

11.05.2016 Ośrodek Kultury Gminy Tomice zorganizował VII Gminny Konkurs Czytelniczy kierowany do uczniów klas VI. Uczestnicy musieli zapoznać się z książką „Ten Obcy” oraz biografią Ireny Jurgielewiczowej. Uczniów oceniało jury w składzie: przewodnicząca Małgorzata Drabczyk z Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wadowicach, dyrektor Ośrodka Kultury Gminy Tomice Maria Paśnik oraz pracownik Ośrodka Kultury Joanna Chwała. Poziom był bardzo wyrównany, zwyciężyli uczniowie z Woźnik. Drugie miejsce przypadło Witanowicom, trzecie – Radoczy, a czwarte – Tomicom. Szkoły reprezentowały czteroosobowe zespoły.

3.05.2016r. Ośrodek Kultury Gminy Tomice był współorganizatorem Święta Gminy Tomice "Tomickie Bałysowanie" z okazji niezwykłych urodzin - 150-lecie drewnianego domu tkanego mchem. Podczas plenerowej imprezy na scenie zaprezentowały się zespoły śpiewacze Radoczanki, Woźniczanki, Wesołe Gosposie, zespół Tomiczanie, Galeria Artystyczna, Wiolinki oraz teatrzyk Trele-Morele.

24.04.2016 W niedzielę (24 kwietnia) w Sali Ośrodka Kultury Gminy Tomice odbył się spektakl „Tato, tato sprawa się rypła”. Sztukę wystawił Teatr Ludowy Tradycja z Okleśnej. Na widowni, wypełniając ją po brzegi, pojawiło się ponad stu mieszkańców gminy Tomice, salwami śmiechu reagujących na perypetie rodziny Placków. Przedstawienie miało dodatkowy smak i wydźwięk. Wszak autorem sztuki jest Ryszard Latko, rodowity woźniczanin, który zrobił wszystkim ogromna niespodziankę, pojawiając się na spektaklu. Po jego zakończeniu opowiedział nieco o własnej twórczości oraz przedstawił swoją nową książkę „Miłość w czasach komuny” z podtytułem „Opowieść o chłopcu, którego ojciec w maślance się utopił".

9.04.2016 r. Jak co roku Ośrodek Kultury zorganizował wycieczkę do Doliny Chochołowskiej na podziwianie przepięknych krokusów, które o tej porze roku są atrakcją dla turystów.

12.03.2016 W sobotnie popołudnie w Wiejskim Domu Kultury w Radoczy odbył się VIII Gminny Pokaz Potraw Wielkanocnych. W programie były występy zespołów artystycznych z gminy Tomice. Na scenie zaprezentowały się dzieci ze szkoły podstawowej z Radoczy, Zespół Śpiewaczy Radoczanki, zespół WIOLINKI oraz teatrzyk TRELE-MORELE. Pokaz Potraw Wielkanocnych zakończył się tradycyjnie degustacją prezentowanych smakołyków. A że stoły uginały się pod ich ilością, to z pewnością każdy mógł zasmakować przepysznych świątecznych rarytasów przygotowanych przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Tomice, Polanki Wielkiej oraz uczniów z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego z Radoczy. Na pokazie zostały również wręczone dyplomy i nagrody laureatom konkursu "Kolorowa Wielkanoc".

4.03.2016 Ośrodek Kultury był organizatorem konkursu "Kolorowa Wielkanoc", który był kierowany do trzech grup wiekowych: pisanka wielkanocna-przedszkolaki, zerówka oraz klasy I-III , stroik wielkanocny- klasy IV-VI, rękodzieło wielkanocne-mieszkańcy gminy Tomice. Nagrodzone i wyróżnione prace prezentowane będą na wystawie pokonkursowej podczas Gminnego Pokazu Potraw Wielkanocnych w Radoczy.

26.02.2016r. Ośrodek Kultury był organizatorem konkursu recytatorskiego pod hasłem "Zimowe wierszowanie", którego celem była inscenizacja wiersza lub fragmentu prozy o tematyce dowolnej znanych polskich poetów. Jury w składzie: Jacek Pacek, Krystyna Jacek oraz Paweł Kręcioch wysłuchali 123 uczestników, którym przyznano nagrody oraz wyróżnienia. Ocenie podlegało: dobór, teatralność i pomysł na żywą prezentację utworu, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny.

06.02.2016 Część mieszkańców gminy postanowiła skorzystać z oferty OKGT i spędzić ostatki przed Wielkim Postem w Zawoi, gdzie czekało sporo atrakcji. Po zameldowaniu się w karczmie Styrnol, wycieczkowicze wsiedli na wozy, żeby odbyć przejażdżkę po Zawoi. W połowie trasy rozpalono ognisko, przy którym pieczono kiełbaski i próbowano grzańca. Następnie towarzystwo ze śpiewem na ustach i pochodniami w dłoniach ruszyło w dalszą trasę. Po dotarciu do karczmy, na gości z Tomic czekało gorące danie (żeberko w kwaśnicy), a później, do godziny 22, trwała zabawa.

02.02.2016 Na zakończenie ferii z Ośrodkiem Kultury Gminy Tomice dzieci wybrały się zwiedzić Park Świętego Mikołaja w Zatorze. Wyjazd wspominać będą długo, bo też nie brakowało atrakcji. Oprócz wzięcia udziału w paradzie Świętego Mikołaja i postaci z bajek, na dzieci czekały inne atrakcje, m.in.: lodowisko, kino 3D, diabelski młyn, przejażdżka ciuchcią, plac zabaw.

26.01.2016 Kolejny dzień ferii zimowych w ośrodku kultury zapachniał pysznymi goframi. Mali smakosze sami wybierali dodatki, a były to dżemy, sosy owocowe, orzechowe i czekoladowe, owoce oraz bita śmietana. Gofry smakowały wyśmienicie. Dzieci obejrzały bajkę "Vipo odkrywa świat" a także przeprowadzono zabawy świetlicowe, za które zwycięzcy otrzymali symboliczne nagrody. W zajęciach wzięło udział 28 dzieci.

19.01. i 25.01.2016 Podczas ferii zimowych dzieci, uczęszczające na zajęcia do ośrodka kultury miały możliwość zagrać zespołowo w mini futbol, ułożyć scrable, zagrać w gry planszowe oraz porzucać lotkami w darta. Zorganizowano dwa spotkania dla dzieci, w których wzięło udział łącznie 45 uczestników.

22.01.2016 Na warsztatach zorganizowanych podczas zajęć w czasie ferii powstała nam lekcja jak z masy plastycznej Fimo wykonać kolczyki, bransoletki czy wisiorki oraz ozdobić ich szklanymi koralikami. Były to twórcze warsztaty dla dzieci, na których według własnego pomysłu każdy uczestnik wykonywał swoje dzieło. Ulepienie wymagało dużej precyzji i cierpliwości. W warsztatach brało udział 25 dzieci.

21.01.2016 Odbyły się zajęcia dla dzieci w wieku 5 do 8 lat z zakresu robotyki, na których dzieci miały możliwość budować i programować roboty z klocków Lego We-do. W zajęciach wzięło udział 10 uczestników.

21.01.2016 W kolejnym dniu ferii zimowych uczestnicy zajęć w formie zabawy eksperymentowali w Laboratorium Młodego Naukowca, gdzie m.in. malowali na mleku, wykonywali doświadczenie- pieprz pod wodą i na niej, zobaczyli balon, który sam się powiekszał oraz obserwowali znikający styropian. W zajęciach brało udział 32 uczestników.

20.01.2016 Na zajęciach plastycznych dzieci wykonywały prezent dla Babci i Dziadka, z okazji ich zbliżającego się święta a były to oryginalne ozdobne ramki na zdjęcia wykonane technika decoupage. W zajęciach brało udział 27 dzieci.

16 – 17 stycznia 2016r w Regionalnym Ośrodku Kultury im. Jana Matejki w Zatorze odbył się XI Przegląd Przedstawień Jasełkowych. Na scenie zaprezentowały się zespoły z Brzeźnicy, Graboszyc, Bachowic, Grodziska, Racławic, Zatora, Zachełmnej, Polanki Wielkiej, Tomic i Woźnik. Teatrzyk, działający przy OKGT pod kierunkiem pani Agnieszki Sienkiewicz za spektakl pt. „Jasełka na dworcu”, poruszający problem bezdomności, uzyskał III miejsce. Gratulujemy.

18.01.2016 W pierwszy dzień ferii zimowych zorganizowano dla dzieci wycieczkę do Teatru Współczesnego w Krakowie na spektakl pt."Księżniczka na ziarnku grochu" oraz warsztaty teatralne akademia wyobraźni. Dużą atrakcją dla dzieci była przejażdżka bryczką po krakowskim rynku. W wycieczce uczestniczyło 27 dzieci.

15.01.2016 Został zorganizowany Noworoczny Występ Dzieci z kół zainteresowań, które prezentowały swoje umiejętności jakie nabyły pod egidą Ośrodka Kultury Gminy Tomice. Na scenie zaprezentowały się zespoły WIOLINKI i KRAKOWIANKI pod kierunkiem pani Małgorzaty Kalińskiej, Teatrzyk TRELE-MORELE oraz Galeria ARTYSTYCZNA, które prowadzi pani Agnieszka Sienkiewicz. Można było obejrzeć również wystawę prac dzieci z AKADEMII MAŁEGO PLASTYKA, pod kierunkiem pani Miry Sabatowicz.

09.01.2016 Zespół WIOLINKI po raz kolejny wziął udział w Konkursie Kolęd i Pastorałek organizowany przez Regionalny Ośrodek Doliny Karpia w Zatorze, gdzie za wykonanie utworu "Święta" otrzymał II miejsce. Ośrodek Kultury reprezentowała również pani Krystyna Furdzik z Witanowic, która wyśpiewała również II miejsce za pastorałkę "Nojpiekniejso nocka".