2017

Wycieczka Mikołajkowa do Krakowa

10.12.2017. Podczas wycieczki dzieci wraz z rodzicami zwiedziły Papugarnię oraz Selfielandię. Na zakończenie udały się do Teatru Współczesnego na spektakl "Kraina Lodu".

Pokaz Potraw Karp pod różnymi postaciami

9.12.2017 Zorganizowano Pokaz potraw "Karp pod różnymi postaciami". Impreza miała miejsce w budynku OSP w Radoczy. Pokaz potraw został zorganizowany ramach operacji „Tomice z karpiem w tle czyli organizacja spotkań o charakterze artystyczno – rozrywkowo – promocyjnym”. Operacja ta jest współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”.

Eliminacje Gminne - Ogólnopolski Konkurs Poezji Religijnej Pierścień św. Kingi

5.12.2017 - zorganizowano eliminacje gminne do Ogólnopolskiego Konkursu Poezji Religijnej. Spośród zgłoszonych uczestników jury wyłoniło 6 osób które dostały się do finału.

Spotkanie z Mikołajem

3.12.2017. Na sali w Ośrodku Kultury z najmłodszymi mieszkańcami gminy spotkał się Święty Mikołaj. Spotkanie to było poprzedzone spektaklem "Historia zaginionego listu".

Bal Andrzejkowy

27.11.2017 Zorganizowano bal andrzejkowy dla dzieci. Zabawa odbyła się w klimacie indiańskim. Były kolorowe stroje, taniec rodem z dzikiego zachodu, wróżby, wyścigi konne oraz polowanie na bizona.

Spektakl teatralny "SmoG Wawelski" oraz wręczenie nagród laureatom konkursu "Czyste powietrze w Gminie Tomice"

18.11.2017 Urząd Gminy Tomice oraz Ośrodek Kultury zorganizowali konkurs dla dzieci "Czyste powietrze w Gminie Tomice", którego celem była edukacja ekologiczna w zakresie poprawy jakości powietrza. Wręczenie nagród laureatom konkursu połączone było ze spektaklem pn."SmoG Wawelski"w wykonaniu Studia Teatralnego Sztuka z Trzebini.

V Festiwal Piosenki Patriotycznej

14.11.2017 Ośrodek Kultury był organizatorem V Festiwalu Piosenki Patriotycznej, który kierowany był do dzieci i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjum z terenu Gminy Tomice. Celem konkursu było propagowanie i popularyzacja piosenek patriotycznych, pieśni polskich i żołnierskich. W Festiwalu wzięło udział ponad 200 uczestników.

Konkurs "Czyste powietrze w Gminie Tomice"

7.11.2017 Ośrodek Kultury oraz Urząd Gminy Tomice byli organizatorami konkursu dla dzieci, którego celem była m.in. edukacja ekologiczna w zakresie poprawy jakości powietrza. Konkurs kierowany był do dzieci przedszkolnych, uczniów klas I-III oraz IV-VI gdzie uczestnicy wykonywali prace plastyczną dowolną techniką. Uczniowie klas VII i gimnazjum przygotowali hasło, slogan promujący czyste powietrze w Gminie Tomice.

Wernisaż wystawy fotografii Agnieszki Wielińskiej oraz wręczenie nagród laureatom konkursu "Jesienny bukiet"

27.10.2017r. Zorganizowano wernisaż wystawy fotografii Agnieszki Wielińskiej autorki bloga fotograficznego fiedka.blogspot.com, który był połączony z wręczeniem nagród laureatom konkursu plastycznego "Jesienny bukiet".

Konkurs Bukiety Jesienne

W dniu 16 października komisja konkursowa oceniła prace zgłoszone do konkursu „Bukiet jesienny”. Na konkurs spłynęło łącznie 212 prac. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami konkursu.

Jesienny Bieg Wzdłuż Rzeki Skawy

1.10.2017 Zorganizowano bieg dla mieszkańców gminy Tomice. Uczestnicy rywalizowali ze sobą na różnych dystansach dostosowanych do wieku. Każdy zawodnik otrzymał pamiątkową koszulkę, a najlepsi dyplomy oraz nagrody.

Wycieczka turystyczna Sarnia Skała

30.09.2017 Ośrodek Kultury zorganizował wycieczkę w Tatry. 34 osobowa grupa przemierzyła trasę Dolina Malej Łąki - Dolina Strążyska - Wodospad Siklawica - Sarnia Skała - Dolina Białego. Trasa była bardzo malownicza i liczyła 12,5 km.

Festiwal Doliny Karpia w Gminie Tomice

3.09.2017. Ośrodek Kultury zorganizował Festiwal w miejscowości Lgota, gdzie na terenie dawnej szkoły zgromadzeni korzystali z różnorodnych atrakcji oraz słuchali występów scenicznych.

Spływ kajakowy "Kajakiem przez Dolinę Karpia"

26.08.2017. W słoneczną sobotę został zorganizowany spływ kajakowy z Witanowic do Podolsza. Spływ był znakomitą okazją do poznania walorów turystycznych i przyrodniczych Doliny Karpia a w szczególności Doliny Dolnej Skawy. Udział w wyprawie kajakowej dostarczył uczestnikom niezapomnianych wrażeń.

Konkurs Ogrody zdobia naszą gminę

Zorganizowano konkurs na najpiękniejsze ogrody w gminie Tomice. Do udziału w nim zostało zgłoszonych 16 ogrodów. Komisja konkursowa wybrała 10 najpiękniejszych, którym zostały przyznane nagrody oraz dyplomy.

Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

20.08.2017. Ośrodek Kultury zorganizował wycieczkę po wybranych atrakcjach województwa świętokrzyskiego. W wyjeździe wzięło udział 50 osób, które zwiedziły Jaskinię Raj, Centrum Leonarda da Vinci w Chęcinach oraz Kielce.

Gmina Tomice na Europejskich Targach Produktów Regionalnych

W ubiegłą sobotę na Równi Krupowej w Zakopanem artyści i rękodzielnicy z naszej gminy wzięli udział w Europejskich Targach Produktów Regionalnych. W stolicy Tatr zaprezentowała się rzesza osób i grup, prezentujących różne gminy, powiaty i województwa.

Wakacje w Tomicach 10.08.2017 - dzień IV

W czwartym dniu zajęć wybraliśmy się nad tomickie stawy, gdzie w plenerze uchwyciliśmy piękno tomickiej przyrody. Nie zabrakło również zumby. Dzieci własnoręcznie wykonywały bransoletki, naszyjniki z koralików oraz mozaiki.

Wycieczka na Leskowiec - dzień II

8.08.2017 - zorganizowano wycieczkę na Leskowiec. Grupa wyszła szlakiem czarnym z Rzyk Jagódek skąd doszła do schroniska na Leskowiec. Następnie po krótkiej przerwie dzieci przeszły na szczyt Leskowca.

Wakacje w Tomicach 7.08.2017 - dzień I

Po tygodniu przerwy zajęć z dziećmi, dziś wróciliśmy do wspólnej zabawy. Tym razem spotykamy się w Tomicach. Dzień zaczęliśmy od pieczenia gofrów, następnie spotkaliśmy się z panią policjantką która opowiedziała nam o zasadach bezpieczeństwa podczas wakacji. Na koniec zajęć udaliśmy się nad staw Młyński popływać na kajakach.

Wakacje w Zygodowicach 28.07.2017

Podczas drugiego wakacyjnego dnia w Zygodowicach dzieci brały udział w warsztatach: "Bajkowe postaci" i "Kolorowy świat masy solnej". Ponadto uczestniczyły w grach integracyjnych oraz wydmuchiwały olbrzymie bańki mydlane.

Wakacje w Lgocie 27.07.2017

Z osiemnastoosobową grupą w Lgocie zorganizowaliśmy zajęcia plastyczne podczas których dzieci malowały bajkowe postacie oraz zrobiły obrazki z kolorowej masy solnej. Nie zabrakło również dużych baniek mydlanych i mnóstwa zabaw.

Wakacje w Radoczy 26.07.2017

Podczas drugiego wakacyjnego dnia w Radoczy dzieci brały udział w warsztatach: "Bajkowe postaci" i "Kolorowy świat masy solnej". Ponadto uczestniczyły w grach integracyjnych oraz wydmuchiwały olbrzymie bańki mydlane.

Wycieczka Ekomuzeum Doliny Karpia 21.07.2017

Ośrodek Kultury Gminy Tomice przygotował wycieczkę Ekomuzeum Doliny Karpia przygotowano dla grupy defaworyzowanej osób z gminy Tomice. Oznacza to, że była kierowana w szczególności do kobiet poniżej 35 roku życia oraz osób mających ponad 50 lat. Zadaniem wyjazdu była prezentacja walorów przyrodniczych Doliny Karpia.

Wakacje w Radoczy 24.07.2017

Zorganizowano zajęcia wakacyjne dla dzieci w Radoczy. Podczas pięciu godzin warsztatowych dzieci mogły samodzielnie przygotować gofry, zagrać gigantyczną piłka dmuchaną, wziąć udział w zajęciach podczas których wykonały koraliki i mozaiki oraz spróbować swoich sił w robotyce.

Wakacje w Zygodowicach 21.07.2017

Zorganizowano zajęcia wakacyjne dla dzieci w Zygodowicach. Podczas pięciu godzin warsztatowych dzieci mogły samodzielnie przygotować gofry, zagrać gigantyczną piłka dmuchaną, wziąć udział w zajęciach podczas których wykonały koraliki i mozaiki oraz spróbować swoich sił w robotyce.

Wakacje w Lgocie 20.07.2017

Zorganizowano zajęcia wakacyjne dla dzieci w Lgocie. Podczas pięciu godzin warsztatowych dzieci mogły samodzielnie przygotować gofry, zagrać gigantyczną piłka dmuchaną, wziąć udział w zajęciach podczas których wykonały koraliki i mozaiki oraz spróbować swoich sił w robotyce.

Wakacje w Woźnikach 19.07.2017

Podczas drugiego wakacyjnego dnia w Woźnikach dzieci brały udział w warsztatach: "Bajkowe postaci" i "Kolorowy świat masy solnej". Ponadto uczestniczyły w grach integracyjnych oraz wydmuchiwały olbrzymie bańki mydlane.

Wycieczka do mini zoo "Kopytkowo" i Lanckorony 18.07.2017

Wycieczka do mini zoo "Kopytkowo" w Izdebniku i Lanckorony dostarczyła dzieciom wielu wrażeń. Najpierw zobaczyły wiele gatunków zwierząt, które mogły nakarmić, przyglądały się produkcji miodu, a później go degustowały. Nie zabrakło czasu na integrację i zabawy. W Lanckoronie wycieczkowicze zjedli pizzę w restauracji Verona, apotem zwiedzili miasto i muzeum. Zakupione na koniec pamiątki i lody okazały się... miodem na serca dzieci.

Wakacje w Woźnikach 17.07.2017

3.07.2017 Zorganizowano zajęcia wakacyjne dla dzieci w Witanowicach. Podczas pięciu godzin warsztatowych dzieci mogły samodzielnie przygotować gofry, zagrać gigantyczną piłka dmuchaną, wziąć udział w zajęciach podczas których wykonały koraliki i mozaiki oraz spróbować swoich sił w robotyce.

Wakacje w Tomicach 14.07.2017

Dzieci uczestniczyły w zajęciach integracyjnych, tanecznych, podczas których poznały elementy tańca współczesnego jak również w warsztatach prowadzonych przez firmę Flojamo. Podczas tych warsztatów dzieci budowały domki z cegieł.

Wakacje w Tomicach 13.07.2017

W czwartym dniu zajęć dzieci uczestniczyły w Laboratorium Małego Naukowca, zajęciach tanecznych oraz meczu gigantyczną piłką dmuchaną.

Wakacje w Tomicach 12.07.2017

Podczas środowych zajęć dzieci wzięły udział w spartakiadzie sportowej, bajkowisku przy popcornie, warsztatach plastycznych, gdzie malowały postacie z bajek oraz motyle. Dzieci puszczały również gigantyczne bańki mydlane.

Wakacje w Tomicach 11.07.2017

W drugim dniu zajęć dla dzieci w Tomicach, została zorganizowana wycieczka do Wadowic. Dzieci odwiedziły Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II oraz Muzeum Miejskie.

Wakacje w Tomicach 10.07.2017

Zorganizowano zajęcia dla dzieci w Tomicach, podczas których dzieci zrobiły pyszne naleśniki, brały udział w zabawach z chustą Klanzy oraz w zajęciach na kajakach.

Wakacje w Witanowicach

5.07.2017 Dzieci wcieliły się w artystów plastyków i wykonały piękne barwne postacie z bajek oraz motyle. Z masy solnej powstały kolorowe obrazy. Nie zabrakło dużych baniek mydlanych i zabaw integracyjnych.

Wycieczka do Krakowa

4.07.2017 Grupa 29 dzieciaków bawiła się podczas wycieczki do Krakowa. Największą frajdą było wydmuchiwanie szkła oraz wspinaczka na ściankach w Reni Sport.

Wakacje w Witanowicach

3.07.2017 Zorganizowano zajęcia wakacyjne dla dzieci w Witanowicach. Podczas pięciu godzin warsztatowych dzieci mogły samodzielnie przygotować gofry, zagrać gigantyczną piłka dmuchaną, wziąć udział w zajęciach podczas których wykonały koraliki i mozaiki oraz spróbować swoich sił w robotyce.

XIII Festiwal Piosenki MUZA 2017

17.06.2017 Regionalny Ośrodek Kultury Doliny Karpia w Zatorze, po raz kolejny zorganizował Festiwal Piosenki MUZA. W grupie C /klasy IV-VI/ zespół WIOLINKI uzyskał II miejsce za wykonanie utworu "Bal w dolinie". W duecie zaśpiewały solistki Aleksandra Koźlak i Justyna Nowak, które również reprezentowały ośrodek kultury. Za wykonanie utworu „Piosenka dla Wojtka Belona” z repertuaru zespołu Stare Dobre Małżeństwo otrzymały także II miejsce.

Prezentacje Młodych Artystów - Dzień Rodziny

12.06.2017 Dzień Rodziny, czyli prezentacje młodych artystów uczęszczających na zajęcia w Ośrodku Kultury Gminy Tomice. Podsumowanie kilkumiesięcznej pracy w poszczególnych kołach zainteresowań. Występom towarzyszyła wystawa prac plastycznych przygotowana przez Akademię Małego Plastyka.

I Turniej Wsi Gminy Tomice

11.06.2017 Zorganizowano I Turniej Wsi Gminy Tomice, w którym wzięły udział 8 - osobowe reprezentacje 6 sołectw. Drużyny rywalizowały ze sobą w 14 konkurencjach sportowych. Puchar Mistrzów trafił do Sołectwa Woźniki.

Dzień Dziecka - Postaw na Rodzinę

27.05.2017 Ośrodek Kultury Gminy Tomice wraz z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Tomicach jak co roku byli organizatorami Dnia Dziecka pod hasłem "Postaw na Rodzinę". W sobotę plac przy tomickim gimnazjum zapełnił się "dziećmi", które wraz z rodzicami przybyły aby uczestniczyć w wielu atrakcjach.

Wycieczka do Pragi

20.05.2017. Zorganizowano wycieczkę do Pragi podczas której zwiedzono najważniejsze atrakcje tego miasta: m.in. Wzgórze Hradczańskie, zamek Praski, Katedra św. Wita, sala Władysławowska, Bazylika św. Jerzego, złota uliczka, Mała Strana.

Konkurs plastyczny "Mój wymarzony Dzień Dziecka"

23.05.2017 Ośrodek Kultury Gminy Tomice wraz z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Tomicach byli organizatorami konkursu plastycznego. Technika prac dowolna, format A-4, tematem prac był "Mój wymarzony Dzień Dziecka" a konkurs kierowany był do dzieci z terenu Gminy Tomice w trzech kategoriach wiekowych /przedszkola i zerówka, klasy I-III, klasy IV-VI szkoły podstawowe.

VIII Konkurs Czytelniczy "Psie troski"

9.05.2017 Zorganizowano Konkurs Czytelniczy dla uczniów klas I. Tematem konkursu była książka "Psie troski", z której treścią zapoznali się pierwszoklasiści.

Konkurs plastyczny "Moja Wiosna"

W dniu dzisiejszym (tj. 25 kwietnia) komisja konkursowa w składzie: Mira Sabatowicz, Józef Ogiegło, Jan Bednarz oceniła 179 prac nadesłanych na konkurs plastyczny „Moja Wiosna”. Nagrodzonych zostało 20 osób w poszczególnych kategoriach wiekowych.

I Turniej Gminy Tomice w Tenisie Stołowym

W Radoczy rozegrano pierwsze mistrzostwa gminy w tenisie stołowym. Po mistrzostwo sięgali: Teresa Tomiczek (kategoria "open" kobiet), Piotr Matyjasik (kat. gimnazjum) i Damian Matyjasik (kategoria "open" mężczyzn).

Tradycja Stołu Wielkanocnego

8.04.2017. W sobotnie popołudnie w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Witanowicach odbyło się przedświąteczne spotkanie „Tradycja Stołu Wielkanocnego” przygotowane przez Ośrodek Kultury Gminy Tomice wspólnie w Kołami Gospodyń Wiejskich. Uroczystość ta miała w tym roku wyjątkowy charakter, gdyż została wpleciona w kalendarz obchodów 700-lecia Wsi i Parafii Witanowice.

Wręczenie nagród w konkursach

7.04.2017 Na sali w Ośrodku Kultury zorganizowano imprezę podczas której zostały wręczone nagrody laureatom konkursów wielkanocnych oraz konkursu czytelniczego "Od deski do deski". Wręczenia nagród zostały poprzedzone występem Teatrzyku Trele Morele zatytułowanym "Życie Maryi".

Konkurs plastyczny "Wielkanoc w Gminie Tomice"

3.04.2017 Zorganizowano plastyczny konkurs "Wielkanoc w Gminie Tomice", który był kierowany do dzieci w trzech kategoriach: Kartka wielkanocna /przedszkolaki i zerówka/, pisanka wielkanocna /klasy I-III/ oraz baranek wielkanocny /klasy IV-VI/. Prace zostały ocenione przez artystów-plastyków Mirę Sabatowicz oraz Grzegorza Giermka. Wyróżnione prace zostały nagrodzone.

Poplenerowa wystawa malarska "Tomice 2016"

Poplenerowa wystawa malarska „Tomice 2016”, będącą zwieńczeniem IX pleneru malarsko-fotograficznego im. F. Suknarowskiego pod patronatem Wójta Gminy Tomice. Plener odbył się w dniach 3-9 października 2016r. Wzięło w nim udział 20 fotografików i 15 artystów plastyków.

Konkurs Czytelniczy Od deski do deski

28.03.2017 Zorganizowano konkurs czytelniczy dla szkół podstawowych z gminy Tomice. Wzięło w nim udział 29 młodych czytelników, którzy wykazali się znajomością książki "Charlie i fabryka czekolady". Uczestnicy konkursu mięli za zadanie odpowiedzieć pisemnie na 28 pytań z konkursowej książki.

Festiwal Piosenki Wiosennej

28.03.2017 Zorganizowano Festiwal Piosenki Wiosennej dla przedszkolaków z gminy Tomice. Wzięło w nim udział prawie 200 uczestników z Tomic, Radoczy, Witanowic oraz Woźnik. Dzieci prezentowały różnorodne piosenki wiosenne.

Taneczny Dzień Kobiet Latino Solo

08.03.2017 W środowy wieczór ponad 20 pań nieodpłatnie bawiło się przy muzyce latino. To prezent od OKGT z okazji Dnia Kobiet.

Spotkanie z kabaretem Czarna Rękawiczka

4.03.2017. W sobotnie popołudnie 4 marca w Ośrodku Kultury zorganizowano spotkanie z Kabaretem z UTW z Oświęcimskiego Centrum Kultury. Licznie zgromadzona publiczność wysłuchała programu komediowego "Najlepszy sposób na liczenie lat, durnieć wolniej niż ten świat" oraz obejrzała występ taneczy formacji Pretty Women.

Poplenerowa wystawa fotograficzna

21.02.2017 Poplenerowa wystawa fotograficzna "TOMICE 2016" jest zwieńczeniem IX pleneru malarsko-fotograficznego im. F. Suknarowskiego pod patronatem Wójta Gminy Tomice. Plener odbył się w dniach 3-9 października 2016 r.. Uroki ziemi tomickiej prezentowało 20 fotografików.

Rodzinny kulig Doliną Białej Wisełki

12.02.2017. W promieniach słoneczka wzięliśmy udział w kuligu malowniczą Doliną Białej Wisełki. Wyprawę saniami zakończyliśmy w watrze piekąc kiełbaski i tańcując w rytm muzyki góralskiej. Najmłodsi uczestnicy wyjazdu bawili się świetnie zjeżdżając na "byle czym" z pobliskiej górki. W drodze powrotnej do Tomic zwiedziliśmy skocznię w Wiśle.

8.02.2017 Ferie zimowe

8.02.2017 Dzieci uczestniczyły w Uniwersytecie Małego Żaka - zajęciach podczas których poznały ciekawe eksperymenty, budowały i programowały roboty w oparciu o klocki lego, wykonywały prace origami. Na koniec zajęć dzieci uczestniczyły w warsztatach ceramicznych podczas których powstały gliniane domki.

Wycieczka do Beskidzkiego Centrum Nauki Naukotechnika w Świnnej

7.02.2017 Drugi tydzień ferii zimowych rozpoczęliśmy od wycieczki do Beskidzkiego Centrum Nauki w Świnnej, które działa pod patronatem warszawskiego Centrum Nauki "Kopernik". Podczas pobytu 32 dzieci zobaczyło interesujące pokazy naukowe ciekłym azotem, które pomogły lepiej zrozumieć podstawowe zasady nauki i techniki. Można było również zwiedzić interaktywną wystawę oraz samemu zrobić doświadczenia na wielu stanowiskach m.in. rozkręcić krążek Newtona, czy zapalić żarówkę we własnych rękach.

Konkurs Plastyczny

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami Konkursu Plastycznego „Bajkowe podwórko”. Konkurs kierowany był do dzieci i młodzieży z terenu gminy Tomice. Uczestniczyło w nim 139 dzieci, a nagrodzonych zostało 17 osób.

3.02.2017 Ferie zimowe

3.02.2017. Podczas ostatniego dnia pierwszego tygodnia ferii zimowych dzieci uczestniczyły w zajęciach sportowych, plastycznych oraz w warsztatach pszczelarskich.

Wycieczka do młynów w Rudzach i odwiedziny gospodarstwa agroturystycznego "Dworek Młynarza".

02.02.2017 Kolejny dzień ferii przyniósł dzieciom uczestniczącym w zajęciach organizowanych przez OKGT nowe wrażenia. W czwartek 30-osobowa grupa wraz z opiekunami wybrała się na wycieczkę do Rudz. Najpierw zwiedziliśmy dwa młyny – elektryczny i wodny. Dzieci mogły poznać technologie przemiału zbóż. Następnie obsypani mąką uczestnicy wycieczki udali się do Edukacyjnego Gospodarstwa Agroturystycznego – „Dworek Młynarza”, żeby zjeść obiad, pobawić się i samodzielnie przygotować pizzę.

Ferie zimowe 1.02.2017

1.02.2017. Dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych podczas których zdobiły plecaki oraz w Uniwersytecie Małego Żaka.

Ferie zimowe 31.01.2017

31.01.2017. W drugim dniu ferii zorganizowano zajęcia taneczne - hip hop, warsztaty kulinarne, plastyczne oraz zajęcia sportowe.

Karnawałowy Turniej Siatkarski

28.01.2017 W hali tomickiego gimnazjum rozegrano I edycję Karnawałowego Rodzinnego Turnieju Siatkówki. W zmaganiach wzięło udział sześć drużyn, a liczba uczestników przekroczyła 40.

Ferie zimowe 30.01.2017

30.01.2017. Pierwszy dzień ferii z Ośrodkiem Kultury w Tomicach. Dzieci uczestniczyły w zajęciach zumby, warsztatach malarskich podczas których powstało "ciasteczkowe miasto", warsztatach kulinarnych, gdzie dzieci upiekły pizze oraz zajęciach sportowych.

Gminne Widowisko Kultury

29.01.2017 W Ośrodku Kultury Gminy Tomice zorganizowano Gminne Widowisko Kultury podczas którego dzieci uczęszczające do kół zainteresowań zaprezentowały swoje umiejętności taneczne, teatralne, muzyczne, wokalne oraz plastyczne.

Prezent dla Babci i Dziadka - warsztaty

13.01.2017 Podczas warsztatów dzieci wykonywały bransoletki i korale z barwionego makaronu oraz malowały gipsowe ramki na zdjęcia. Kolorową biżuterię wręczą swoim babciom w dniu ich święta a ramki ze zdjęciem podarują dziadkom.

Hej kolęda kolęda - spotkanie noworoczne

7.01.2017 Zorganizowano spotkanie noworoczne dla mieszkańców gminy Tomice. Spotkanie mialo miejsce w Zygodowicach, współorganizatorem były KGW z terenu gminy Tomice. Podczas imprezy przeprowadzono konkurs na Najsmaczniejszy Sernik w Gminie Tomice.