2018

  • 2018
Spektakl teatralny

20.12.2018. Spektakl został zorganizowany w ramach operacji „Tomicki Raban – organizacja imprez i warsztatów promujących dziedzictwo kulturowe rybołówstwa Doliny Karpia” współfinansowanej ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”.

Gminny Pokaz Potraw Wigilijnych

16.12.2018. Ośrodek Kultury wraz z Kołami Gospodyń Wiejskich z Gminy Tomice zorganizował Gminny Pokaz Potraw Wigilijnych. Na uczestników imprezy czekała moc atrakcji: występy sceniczne, warsztaty oraz degustacja potraw.

Warsztaty kulinarne Ryba pod różnymi postaciami

4.12.2018. Warsztaty zostały zorganizowane w ramach operacji „Tomicki Raban – organizacja imprez i warsztatów promujących dziedzictwo kulturowe rybołówstwa Doliny Karpia” współfinansowanej ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”.

Ogólnopolski Konkurs Polskiej Poezji Religijnej

3.12.2018. Zorganizowano eliminacje gminne do Ogólnopolskiego Konkursu Poezji Religijnej. Spośród zgłoszonych uczestników jury wyłoniło 8 osób które dostały się do finału.

Amdrzejkowe Czary Mary

28.11.2018. Zorganizowano Bal Andrzejkowy dla dzieci, podczas którego nie zabrakło tańców oraz wróżb.

Warsztaty Regionalne rękodzieło - ozdoby z siana

14 i 15.11.2018. Spotkania zostały zorganizowane w ramach projektu: „Organizacja cyklu spotkań bazujących na obiektach znajdujących się w Ekomuzeum Doliny Karpia w ramach Klubu Ekomuzealnika Doliny Karpia na rzecz promocji obszaru”. Realizacja projektu przez Ośrodek Kultury w Tomicach jest możliwa dzięki otrzymanemu dofinansowaniu grantu „Zorganizowanie spotkań dla lokalnej społeczności stanowiących atrakcyjne formy spędzania wolnego czasu” ze Stowarzyszenia Dolina Karpia.

VI Festiwal Piosenki Patriotycznej

16.11.2018. Ośrodek Kultury Gminy Tomice zorganizował VI Festiwal Piosenki Patriotycznej , który kierowany był do dzieci i młodzieży z terenu Gminy Tomice. Celem konkursu było propagowanie i popularyzacja piosenek patriotycznych, pieśni polskich i żołnierskich.

Konkurs plastyczny "Barwy jesieni"

29.10.2018 Przedmiotem konkursu były prace plastyczno-techniczne inspirowane tematyką jesienną. Na konkurs spłynęło łącznie 253 prac. Wyłoniono 63 laureatów, którzy otrzymali dyplomy i nagrody.

Wycieczka Małe Pieniny

14.10.2018. Zorganizowano wyjazd w Małe Pieniny, którego uczestnicy przemierzali szlaki z Palenicy w kierunku schroniska Pod Durbaszką i dalej na Wysoką.

"Słodkości ze stolicy Doliny Karpia"

13.10.2018 Wyjazd dla dzieci został zorganizowany w ramach projektu: „Organizacja cyklu spotkań bazujących na obiektach znajdujących się w Ekomuzeum Doliny Karpia w ramach Klubu Ekomuzealnika Doliny Karpia na rzecz promocji obszaru”. Uczestnicy uczestniczyli w warsztatach "Twój Lizak " w Cukierni Urbańscy oraz warsztatach "Sorbetowy zawrót głowy" w lodziarni Lolly Polli.

Tomickie spotkania ceramiczne cz. II.

27.09.2018. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach projektu: „Organizacja cyklu spotkań bazujących na obiektach znajdujących się w Ekomuzeum Doliny Karpia w ramach Klubu Ekomuzealnika Doliny Karpia na rzecz promocji obszaru”. Realizacja projektu przez Ośrodek Kultury w Tomicach jest możliwa dzięki otrzymanemu dofinansowaniu grantu „Zorganizowanie spotkań dla lokalnej społeczności stanowiących atrakcyjne formy spędzania wolnego czasu” ze Stowarzyszenia Dolina Karpia.

Tomickie spotkania ceramiczne cz. I.

20.09.2018 W OKGT rozpoczęły się Tomickie Spotkania Ceramiczne dla dzieci i grup defaworyzowanych. Wczoraj odbyły się pierwsze warsztaty, za tydzień - zakończenie.

II Tomicki Bieg Jesienny

01 10 2018 W niedzielę na boisku w Radoczy i terenie wokół niego odbył się II Tomicki Bieg Jesienny. W zmaganiach wzięło udział 52 uczestników podzielonych na kilka kategorii wiekowych. Bieg był połączony ze Świętem Pieczonego Ziemniaka. Dodatkową atrakcją była możliwość wzbicia się w powietrze balonem na uwięzi.

Witanowice z karpiem w różnej odsłonie

Ośrodek Kultury Gminy Tomice zorganizował imprezę plenerową pn. „Witanowice z karpiem w różnej odsłonie”. Karpiowe święto miało miejsce w dniu 2 września w Witanowicach.

Piknik Rowerowy

22.08.2018. W środę na terenie OSP Tomice odbył się Rodzinny Piknik Rowerowy finansowany przez Stowarzyszenie Doliny Karpia, a organizowany przez Ośrodek Kultury Gminy Tomie przy współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną w Tomicach.

Wakacje w Zygodowicach

20.08-21.08.2018 Zorganizowano zajęcia podczas wakacji dla dzieci z miejscowości Zygodowice. Uczestnicy brali udział w warsztatach robotyki, kulinarnych, na których upiekli naleśniki, plastycznych, gdzie wykonali bujane koty, oraz plecak a także zabawach.

Wakacje w Radoczy

13.08-14.08.2018 r. Zorganizowano dwudniowe zajęcia dla dzieci podczas wakacji. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach, tanecznych, teatralnych, plastycznych oraz warsztatach edukacyjnych i robotyce.

Spotkanie wyjazdowe Kulinarne i Regionalne Skarby Doliny Karpia

14.08.2018. Wyjazd został zorganizowany w ramach projektu: „Organizacja cyklu spotkań bazujących na obiektach znajdujących się w Ekomuzeum Doliny Karpia w ramach Klubu Ekomuzealnika Doliny Karpia na rzecz promocji obszaru”. Realizacja projektu przez Ośrodek Kultury w Tomicach jest możliwa dzięki otrzymanemu dofinansowaniu grantu „Zorganizowanie spotkań dla lokalnej społeczności stanowiących atrakcyjne formy spędzania wolnego czasu” ze Stowarzyszenia Dolina Karpia.

Wakacyjne zajęcia w Lgocie

9 i 10.08.2018. Zorganizowano zajęcia wakacyjne dla dzieci w Lgocie podczas których uczestnicy wykonali bujane koty, żaglówki,glutki, plecaki oraz wzięli udział w warsztatach robotyki.

Spotkanie Kulinarna przygoda w Dolinie Karpia

8.08.2018. Wyjazd został zorganizowany w ramach projektu: „Organizacja cyklu spotkań bazujących na obiektach znajdujących się w Ekomuzeum Doliny Karpia w ramach Klubu Ekomuzealnika Doliny Karpia na rzecz promocji obszaru”. Realizacja projektu przez Ośrodek Kultury w Tomicach jest możliwa dzięki otrzymanemu dofinansowaniu grantu „Zorganizowanie spotkań dla lokalnej społeczności stanowiących atrakcyjne formy spędzania wolnego czasu” ze Stowarzyszenia Dolina Karpia.

Wakacje w Witanowicach dzień I

2.08.2018. Zorganizowano zajęcia wakacyjne dla dzieci w Witanowicach podczas których uczestnicy wykonali bujane koty, rakiety, poznali tajniki kilku eksperymentów oraz wzięli udział w warsztatach robotyki.

Spotkanie wyjazdowe W królestwie pszczół

1.08.2018. Spotkanie zrealizowane w ramach projektu „Organizacja cyklu spotkań bazujących na obiektach znajdujących się w Ekomuzeum Doliny Karpia w ramach Klubu Ekomuzealnika Doliny Karpia na rzecz promocji obszaru”.

Spotkanie Jak to z wikliną bywało

13.07.2018. Spotkanie zrealizowane w ramach projektu „Organizacja cyklu spotkań bazujących na obiektach znajdujących się w Ekomuzeum Doliny Karpia w ramach Klubu Ekomuzealnika Doliny Karpia na rzecz promocji obszaru”.

Wakacje w Tomicach dzień IV

12.07.2018. Dzieci podczas czwartkowych zajęć wykonały kolorowe glutki, żaglówki, lizaki oraz słodkie bukiety.

Wakacje w Tomicach dzień II

10.07.2018. W drugim dniu zajęć dzieci uczestniczyły w warsztatach z robotyki, spartakiadzie na wesoło, warsztatach plastycznych oraz zumbie.

Wakacje w Tomicach dzień I

9.07.2018. W pierwszym dniu wakacyjnych zajęć dzieci uczestniczyły w zajęciach ekologicznych, zabawach integracyjnych, warsztatach wykonywania świec żelowych oraz eksperymentach.

Wycieczka Ogród Doświadczeń w Krakowie

5.07.2018. Zorganizowano wycieczkę do Ogrodu Doświadczeń w Krakowie. Dzieci zwiedziły ogród wraz z przewodnikami oraz wzięły udział w warsztatach o ciśnieniu i fizyka balonika.

Dzień Dziecka - Postaw na Rodzinę

24.06.2018 Ośrodek Kultury wraz z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej oraz Urzędem Gminy zorganizował imprezę dla dzieci z okazji Dnia Dziecka. Przygotowano szereg atrakcji z których dzieci chętnie korzystały: Dziecięcy Bieg o Czyste Powietrze, warsztaty plastyczne, zamki dmuchane, fotobudkę, bańki mydlane, malowanie twarzy.

Wycieczka Spacer w koronach drzew

24.06.2018. Zorganizowano wycieczkę na Słowację, gdzie uczestnicy wybrali się na spacer w koronach drzew w Dolinie Bahledzkiej. W drodze powrotnej grupa zwiedziła Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach oraz spędziła czas w Zakopanem.

Piknik - zakończenie roku kulturalnego

20.06.2018. Zorganizowano piknik na zakończenie roku kulturalnego 2017/2018. Po wspólnej zabawie dzieci otrzymały dyplomy uczestnictwa w zajęciach oraz piłki.

IX Konkurs Czytelniczy

11 maja 2018 r. w Ośrodku Kultury Gminy Tomice został zorganizowany IX Gminny Konkurs Czytelniczy, który kierowany był do uczniów klas III szkół podstawowych. W tegorocznej edycji czteroosobowe drużyny zmagały się z książką pt. „Mikołajek opiekuję się zwierzakami”. Organizatorzy przygotowali sześć zadań konkursowych z którymi uczestnicy konkursu poradzili sobie znakomicie.

Wycieczka do Lwowa

5.05.2018 r. Zorganizowano wycieczkę do Lwowa podczas której zwiedzono m.in. dzielnicę ormiańską z Katedrą Ormiańską, jedną z najstarszych budowli Lwowa; Rynek Starego Miasta z Ratuszem otoczonym zabytkowymi kamienicami, Katedrę Łacińską, Operę Lwowską, cmentarz Łyczakowski i Cmentarz Orląt Lwowskich.

Festiwal Piosenki Wiosennej

20.04.2018. Zorganizowano Festiwal Piosenki Wiosennej dla przedszkolaków z terenu Gminy Tomice. W imprezie wzięło udział ponad 160 osób, które zaprezentowały swoje umiejętności wokalne w 26 występach.

X Gminny Pokaz Potraw Wielkanocnych

24.03.2018. Zorganizowano Pokaz Potraw Wielkanocnych, który zgromadził bardzo wielu mieszkańców, którzy przybyli zobaczyć i skosztować tradycyjnych potraw, które znajdą się na naszych stołach już za kilka dni. Na wspólnym stole Panie z sześciu Kół Gospodyń Wiejskich naszej Gminy oraz uczniowie z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Radoczy zaprezentowały blisko sto niezwykłych przysmaków świątecznych.

Konkurs plastyczny "Wielkanoc w Gminie Tomice"

20.03.2018. Komisja konkursowa wybrała ich zdaniem najpiękniejsze prace plastyczne zgłoszone do konkursu "Wielkanoc w Gminie Tomice". Wyniki konkursu zostały opublikowane na stronie www.kultura.tomice.pl Gratulujemy zwycięzcom !

Spektakl dla dzieci "Czerwony kapturek"

25.02.2018 W niedzielne popołudnie podczas ferii zimowych ośrodek kultury zaprosił dzieci wraz z rodzicami na spektakl teatralny pt.”Czerwony kapturek” w wykonaniu aktorów z fundacji “Wyobraź sobie”.

Spektakl muzyczny "Tyle radości"

24.02.2018 W ośrodku kultury wystąpili słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Chrzanowa w spektaklu muzycznym "Tyle radości" - piosenki ABBY .

Ferie zimowe w Witanowicach

21.02.2018. Zorganizowano zajęcia dla dzieci w Witanowicach, wzięło w nich udział 28 osób. Dzieci robiły kolorowe świeczniki, uczestniczyły w spartakiadzie sportowej oraz zajęciach kulinarnych prowadzonych przez Stowarzyszenie Wioski Naszych Marzeń.

Wycieczka Muzeum Inżynierii Miejskiej

20.02.2018. Zorganizowano wycieczkę do Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. Dzieci poznały 3 interaktywne wystawy, gdzie mogły się bawić oraz eksperymentować.

Ferie zimowe w Tomicach 19.02.2018

19.02.2018. Zorganizowano zajęcia dla dzieci w Tomicach, wzięły w nich udział 23 osoby. Dzieci robiły kolorowe mydełka, prace plastyczne przy wykorzystaniu ryżu oraz wzięły udział w zabawie przygotowanej przez firmę FloJaMo.

Ferie zimowe w Radoczy

16.02.2018. Zorganizowano zajęcia dla dzieci w Radoczy, wzięło w nich udział 25 osób. Dzieci robiły kolorowe świeczniki, uczestniczyły w spartakiadzie sportowej oraz zajęciach kulinarnych prowadzonych przez Stowarzyszenie Wioski Naszych Marzeń.

Ferie zimowe w Woźnikach

15.02.2018. Zorganizowano zajęcia dla dzieci w Woźnikach, wzięło w nich udział 18 osób. Dzieci robiły kolorowe świeczniki, uczestniczyły w spartakiadzie sportowej oraz zajęciach kulinarnych prowadzonych przez Stowarzyszenie Wioski Naszych Marzeń.

Ferie zimowe w Tomicach - Walentynki

14.02.2018. W Walentynki zorganizowaliśmy zajęcia kulinarne podczas których dzieci wykonały pizzę, a później ją zdegustowały. Po zajęciach kulinarnych zorganizowaliśmy bajkowisko.

Wycieczka HistoryLand i Muzeum Żywego Obwarzanka

13.02.2018 Zorganizowano wycieczkę do Krakowa podczas której dzieci odwiedziły HistoryLand oraz Muzeum Żywego Obwarzanka.

Ferie Zimowe w Tomicach

12.02.2018 Zorganizowano zajęcia dla dzieci w Tomicach, wzięły w nich udział 24 osoby. Dzieci robiły kolorowe świeczniki, uczestniczyły w spartakiadzie sportowej oraz zajęciach kulinarnych prowadzonych przez Stowarzyszenie Wioski Naszych Marzeń.

Rodzinne warsztaty kulinarne

6.02.2018 r. Ośrodek Kultury Gminy Tomice oraz Stowarzyszenie Wioski Naszych Marzeń z okazji zbliżającego się "tłustego czwartku" zorganizowali rodzinne warsztaty kulinarne. Wzięły w nich udział dzieci wraz z rodzicami. Uczestniczący w zajęciach mogli pod fachową opieką kulinarną pań ze Stowarzyszenia Wioski Naszych Marzeń upiec pyszne pączki, faworki i róże karnawałowe.

Gminne Widowisko Kultury

29.01.2018 r. Zorganizowano Gminne Widowisko Kultury, czyli występy dzieci uczęszczających na zajęcia w Ośrodku Kultury. Swoje talenty prezentował Zespół Tomiczanie, Teatrzyk Trele Morele, Galeria Artystyczna. Można było także obejrzeć wystawę prac plastycznych z Akademii Małego Plastyka.

Konkurs plastyczny "Wędrówki czapli po Dolinie Karpia"

19.01.2018. Zorganizowano imprezę podczas której zostały wręczone nagrody laureatom konkursu plastycznego Wędrówki czapli po Dolinie Karpia. Wręczenie nagród zostało poprzedzone krótkim filmem o Dolinie Karpia oraz spektaklem zaprezentowanym przez Teatrzyk Trele Morele o tej samej tematyce.

Warsztaty na Dzień Babci i Dziadka

17.01.2018 r. Zorganizowano warsztaty plastyczne z okazji Dnia Babci i Dziadka. Wzięło w nich udział 22 dzieci, które wykonały prezenty dla babci i dziadka.

Kulig Wisła

12.01.2018 r. W piątkowy wieczór zorganizowano wyjazd na kulig do Wisły. Wzięło w nim udział 80 mieszkańców gminy Tomice. Uczestnicy wycieczki mięli okazję podziwiać uroki Doliny Białej Wisełki oraz bawić się w rytm muzyki przygrywanej przez Kapelę Góralską "Watra".

Ocena prac Konkurs Plastyczny

3.01.2018 r. Ośrodek Kultury zorganizował Konkurs Plastyczny "Wędrówki Czapli po Dolinie Karpia". Konkurs był kierowany do dzieci z terenu Doliny Karpia i został zorganizowany w ramach projektu "Tomice z karpiem w tle czyli organizacja spotkań artystyczno - rozrywkowo - promocyjnych".