2019

15.09.2019 - III Turniej Wsi Gminy Tomice

13.09.2019 w 75. rocznicę zestrzelenia amerykańskiego bombowca Liberator B-24 „Hell’s Angel” nad Zygodowicami, PTTK Oddział „Ziemia Wadowicka” wraz z Ośrodkiem Kultury Gminy Tomice zorganizowało, pod patronatem Wójta Gminy Tomice Witolda Grabowskiego, XXIX Rajd Lotników Hell’s Angel

7.09.2019 W sali ośrodka kultury odbyło się spotkanie z podróżnikiem, na którym dzieci dowiedziały się ciekawostek o Izraelu m. in. co oznaczają żydowskie symbole, jakie święta obchodzi się w Izraelu oraz jak wyglądają stroje żydowskie , uczą się odpoczywają i tańczą żydowskie dzieci.

7.09.2019 Biblioteka Publiczna w Tomicach wzięła udział w Narodowym Czytaniu pod patronatem Pary Prezydenckiej. Czytanie noweli Dobra Pani rozpoczął pan Ryszard Góralczyk Sekretarz Gminy Tomice. W ogólnopolskiej akcji wzięły udział dzieci i dorośli, którzy mieli za zadanie rozwiązać krzyżówkę z hasłem Narodowe Czytanie oraz ułożyć puzzle z ilustracją noweli Dobra Pani.

1.09.2019 Ośrodek Kultury zorganizował imprezę plenerową Regionalne Rozmaitości - Piknik Rybny w Wiklinowej Wiosce. Podczas imprezy można było zobaczyć występy artystyczne zespołów z Gminy Tomice, kabaret "Truteń" , Kapele Bystro. Atrakcje towarzyszące: pokaz wędzenia i grillowania karpia wraz z degustacją, degustacja pasztetu z ryby, konkursy wiedzy o Dolinie Karpia, warsztaty wikliniarskie, kącik malucha-karpiowe malowanki.

Ośrodek Kultury Gminy Tomice przygotował na wakacyjny okres wiele atrakcji dla dzieci. Były różnorodne warsztaty, zumba, bal owocowy, zajęcia sportowe, wycieczki piesze i autokarowe, piłkarskie wakacje oraz wiele zabaw.

23.08.2019 Zorganizowano bal owocowy dla dzieci, podczas którego oprócz tańców i zabaw owocowych, małym balowiczom zaserwowano poczęstunek z „owocowej krainy”, a także przeprowadzono dla nich warsztaty plastyczne.

13.08.2019 Grupa dzieci wraz z opiekunami brały udział w wycieczce do Parku Ogrodzieniec. Dzieci korzystały z czterech stref parku: Parku Miniatur, Parku Doświadczeń Fizycznych, Parku Rozrywki, Torze saneczkowym oraz odwiedziły Dom Legend i Strachów.

8.08.2019 Grupa dzieci biorących udział w zajęciach wakacyjnych wraz z opiekunami wybrała się z wizytą do Izby Rzemieślniczej u pana Jana Homla oraz Izby Regionalnej u pana Władysława Pasteraka w Tomicach. W drodze powrotnej dzieci skosztowały lodów oraz pobawiły się na placu zabaw.

6.08.2019 r. Zorganizowano wyjazd dla dzieci do Graboszyc, gdzie uczestnicy mieli możliwość skorzystać z placu zabaw na łowisku "Karpik".

6.07.2019. W wyjeździe wzięło udział 50 osób, które miały okazję zwiedzić Orawski Zamek jak również popłynąć statkiem na Slanicką Wyspę, gdzie w galerii prezentowana jest sztuka ludowa.

18.06.2019. We wtorkowe popołudnie dzieci uczestniczące w zajęciach organizowanych przez Ośrodek Kultury Gminy Tomice spotkały się po raz ostatni w roku szkolnym – wyjątkowo, bo wspólnie, nie na cotygodniowym szlifowaniu umiejętności, a aktywnym podsumowaniu działań, które oklaskiwali rodzice, obserwujący przygotowane przez instruktorów występy grup.

15.06.2019. Warsztaty podróżniczo - kulinarne "Rajska Tajlandia"

12.06.2019. W Ośrodku Kultury Gminy Tomice odbyły się czwarte i zarazem ostatnie zajęcia Akademii Przedszkolaka. Na zajęcia uczęszczały dzieci z oddziałów przedszkolnych ZSP Tomice. Wszystkie spotkania były zróżnicowane. Przedszkolaki mogły się wyżyć artystycznie tworząc bukiety z cukierków, świeczniki, wielkanocne pierniki i pisanki. Nieobca jest im tez umiejętność stworzenia „łapacza snów” czy bajkowego plecaczka i zakładki do książki.

8.06.2019.

8.06.2019 XV Festiwal Piosenki MUZA , którego organizatorem jest Regionalny Ośrodek Kultury w Zatorze. Konkurs miał charakter imprezy otwartej, brali w nim udział uczestnicy w różnych grupach wiekowych. Jury w składzie: Katarzyna Sarba Niedziewicz, Krzysztof Matejski oraz Witold Wrona oceniała dobór repertuaru, interpretację wokalną, interpretację muzyczną oraz ogólny wyraz artystyczny uczestnika konkursu.

3.06.2019 Dzień Dziecka - Postaw na Rodzinę. Na dzieci czekało wiele atrakcji – dmuchańce, kącik plastyczny, zabawy animacyjne, malowanie twarzy, balonowe zoo, bańki mydlane czy jazda konna. Szczudlarze rozdali drobne prezenty i gadżety. Studio Pasoa poprowadziło zajęcia Zumba Kids. W mobilnym laboratorium edukacyjno – badawczym OZE BUS dzieci i ich rodzice zapoznali się z funkcjonowaniem różnych urządzeń. Przy stoisku Ekodoradcy Gminy Tomice oprócz zasięgnięcia informacji, można było zdobyć gadżety i nagrody za rozwiązanie krzyżówki. Atrakcje dopełnił II Dziecięcy Bieg "O czyste powietrze" oraz Rodzinny Tor Przeszkód.

22.05.2019 . W warsztatach wzięło udział 20 dzieciaków, które wykonały prezenty z okazji Dnia Mamy.

18.05.2019. Warsztaty podróżniczo - kulinarne "W Indiańskiej Wiosce". Podczas zajęć dzieci wykonały indiańskie pióropusze, tipi oraz wzięły udział w interaktywnych zajęciach podróżniczych.

9 i 10 maj 2019 r. Jak co miesiąc gościliśmy przedszkolaków z Tomic . Podczas warsztatów dzieci wykonały przepiękne, kolorowe łapacze snów.

11.05.2019 - zorganizowano wyjazd w Tatry Słowackie w którym wzięła udział 48 - osobowa grupa. W programie znalazł się spacer wokół Szczyrbskiego Jeziora oraz do Popradzkiego Plesa.

13.04.2019. Podczas warsztatów podróżniczo - kulinarnych przenieśliśmy się do Chin. Dzieci wykonały chińskie czapeczki, ciastka ryżowe, uczyły się jeść ryż pałeczkami oraz poznały chińskie wynalazki.

4 i 5.04.2019. Zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym, prowadzone są raz w miesiącu po wcześniej umówionym terminie.

Organizatorem konkursu był Ośrodek Kultury Gminy Tomice im. Wincentego Bałysa. Konkurs kierowany był do dzieci z Gminy Tomice. Prace można było składać w V kategoriach wiekowych. Na konkurs wpłynęły łącznie 183 prace.

Dnia 26 marca br. w Ośrodku Kultury Gminy Tomice został zorganizowany Festiwal Piosenki Wiosennej dla przedszkolaków. Celem konkursu było rozwijanie talentów muzycznych, kształtowanie poczucia rytmu oraz prezentacja i popularyzacja twórczości dzieci. W festiwalu wystąpiło ponad 200 przedszkolaków z Witanowic, Tomic, Radoczy i Woźnik.

16.03.2019. Podczas warsztatów przeżyliśmy niezapomnianą włoską przygodę. Zrobiliśmy pizzę, makaronowe korale oraz dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek na temat Włoch.

5.03.2019 r. Z okazji Dnia Kobiet zorganizowano integracyjny wieczór dla pań - godzinne warsztaty taneczne, na których uczestniczki poznały podstawowe kroki i figury " gorącego " tańca salsa lady styling.

23.02.2019. Zorganizowano Bal Karnawałowy w Krainie Lodu. W 3 godzinnej zabawie wzięło udział 60 dzieciaków, które wspólnie z Olafem i Elsą wędrowały po Lodowej Krainie.

16.02.2019. Zorganizowano plastyczno - kulinarne warsztaty karnawałowe dla dzieci. Podczas zajęć wykonano barwne maski karnawałowe oraz ciastka "róże karnawałowe". W zajęciach wzięło udział 20 dzieci.

4.02.2019. W Ośrodku Kultury w Tomicach zorganizowano Gminne Widowisko Kultury. Były to występy dzieci z kół zainteresowań dla rodziców i bliskich. Swoje umiejętności zaprezentował Dziecięcy Teatrzyk "Trele - Morele", Zespół "Tomiczanie" oraz Galeria Artystyczna.

25.01.2019. Kulig Doliną Białej Wisełki połączony z biesiadą przy muzyce góralskiej.

20.01.2019. Pokaz Iluzji zaprezentował Pan Tomasz Soja.

14-25.01.2019. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zajęć organizowanych podczas ferii zimowych w Tomicach, Radoczy, Witanowicach oraz Woźnikach.