2019

6.07.2019. W wyjeździe wzięło udział 50 osób, które miały okazję zwiedzić Orawski Zamek jak również popłynąć statkiem na Slanicką Wyspę, gdzie w galerii prezentowana jest sztuka ludowa.

18.06.2019. We wtorkowe popołudnie dzieci uczestniczące w zajęciach organizowanych przez Ośrodek Kultury Gminy Tomice spotkały się po raz ostatni w roku szkolnym – wyjątkowo, bo wspólnie, nie na cotygodniowym szlifowaniu umiejętności, a aktywnym podsumowaniu działań, które oklaskiwali rodzice, obserwujący przygotowane przez instruktorów występy grup.

15.06.2019. Warsztaty podróżniczo - kulinarne "Rajska Tajlandia"

12.06.2019. W Ośrodku Kultury Gminy Tomice odbyły się czwarte i zarazem ostatnie zajęcia Akademii Przedszkolaka. Na zajęcia uczęszczały dzieci z oddziałów przedszkolnych ZSP Tomice. Wszystkie spotkania były zróżnicowane. Przedszkolaki mogły się wyżyć artystycznie tworząc bukiety z cukierków, świeczniki, wielkanocne pierniki i pisanki. Nieobca jest im tez umiejętność stworzenia „łapacza snów” czy bajkowego plecaczka i zakładki do książki.

8.06.2019.

8.06.2019 XV Festiwal Piosenki MUZA , którego organizatorem jest Regionalny Ośrodek Kultury w Zatorze. Konkurs miał charakter imprezy otwartej, brali w nim udział uczestnicy w różnych grupach wiekowych. Jury w składzie: Katarzyna Sarba Niedziewicz, Krzysztof Matejski oraz Witold Wrona oceniała dobór repertuaru, interpretację wokalną, interpretację muzyczną oraz ogólny wyraz artystyczny uczestnika konkursu.

3.06.2019 Dzień Dziecka - Postaw na Rodzinę. Na dzieci czekało wiele atrakcji – dmuchańce, kącik plastyczny, zabawy animacyjne, malowanie twarzy, balonowe zoo, bańki mydlane czy jazda konna. Szczudlarze rozdali drobne prezenty i gadżety. Studio Pasoa poprowadziło zajęcia Zumba Kids. W mobilnym laboratorium edukacyjno – badawczym OZE BUS dzieci i ich rodzice zapoznali się z funkcjonowaniem różnych urządzeń. Przy stoisku Ekodoradcy Gminy Tomice oprócz zasięgnięcia informacji, można było zdobyć gadżety i nagrody za rozwiązanie krzyżówki. Atrakcje dopełnił II Dziecięcy Bieg "O czyste powietrze" oraz Rodzinny Tor Przeszkód.

22.05.2019 . W warsztatach wzięło udział 20 dzieciaków, które wykonały prezenty z okazji Dnia Mamy.

18.05.2019. Warsztaty podróżniczo - kulinarne "W Indiańskiej Wiosce". Podczas zajęć dzieci wykonały indiańskie pióropusze, tipi oraz wzięły udział w interaktywnych zajęciach podróżniczych.

9 i 10 maj 2019 r. Jak co miesiąc gościliśmy przedszkolaków z Tomic . Podczas warsztatów dzieci wykonały przepiękne, kolorowe łapacze snów.

11.05.2019 - zorganizowano wyjazd w Tatry Słowackie w którym wzięła udział 48 - osobowa grupa. W programie znalazł się spacer wokół Szczyrbskiego Jeziora oraz do Popradzkiego Plesa.

13.04.2019. Podczas warsztatów podróżniczo - kulinarnych przenieśliśmy się do Chin. Dzieci wykonały chińskie czapeczki, ciastka ryżowe, uczyły się jeść ryż pałeczkami oraz poznały chińskie wynalazki.

4 i 5.04.2019. Zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym, prowadzone są raz w miesiącu po wcześniej umówionym terminie.

Organizatorem konkursu był Ośrodek Kultury Gminy Tomice im. Wincentego Bałysa. Konkurs kierowany był do dzieci z Gminy Tomice. Prace można było składać w V kategoriach wiekowych. Na konkurs wpłynęły łącznie 183 prace.

Dnia 26 marca br. w Ośrodku Kultury Gminy Tomice został zorganizowany Festiwal Piosenki Wiosennej dla przedszkolaków. Celem konkursu było rozwijanie talentów muzycznych, kształtowanie poczucia rytmu oraz prezentacja i popularyzacja twórczości dzieci. W festiwalu wystąpiło ponad 200 przedszkolaków z Witanowic, Tomic, Radoczy i Woźnik.

16.03.2019. Podczas warsztatów przeżyliśmy niezapomnianą włoską przygodę. Zrobiliśmy pizzę, makaronowe korale oraz dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek na temat Włoch.

5.03.2019 r. Z okazji Dnia Kobiet zorganizowano integracyjny wieczór dla pań - godzinne warsztaty taneczne, na których uczestniczki poznały podstawowe kroki i figury " gorącego " tańca salsa lady styling.

23.02.2019. Zorganizowano Bal Karnawałowy w Krainie Lodu. W 3 godzinnej zabawie wzięło udział 60 dzieciaków, które wspólnie z Olafem i Elsą wędrowały po Lodowej Krainie.

16.02.2019. Zorganizowano plastyczno - kulinarne warsztaty karnawałowe dla dzieci. Podczas zajęć wykonano barwne maski karnawałowe oraz ciastka "róże karnawałowe". W zajęciach wzięło udział 20 dzieci.

4.02.2019. W Ośrodku Kultury w Tomicach zorganizowano Gminne Widowisko Kultury. Były to występy dzieci z kół zainteresowań dla rodziców i bliskich. Swoje umiejętności zaprezentował Dziecięcy Teatrzyk "Trele - Morele", Zespół "Tomiczanie" oraz Galeria Artystyczna.

25.01.2019. Kulig Doliną Białej Wisełki połączony z biesiadą przy muzyce góralskiej.

20.01.2019. Pokaz Iluzji zaprezentował Pan Tomasz Soja.

14-25.01.2019. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zajęć organizowanych podczas ferii zimowych w Tomicach, Radoczy, Witanowicach oraz Woźnikach.