2020

18.12.2020 Wraz z panią podróżnik z firmy Poznajemy Świat dzieci wyruszyły w podróż do dalekiej Laponii - krainy jezior, gdzie dowiedziały się jak powstają prezenty, zobaczyły pieski husky oraz zorzę polarną.

16.12.2020 Poprzez platformę Zoom wraz z KGW Tomice zorganizowano warsztaty kulinarne, na których uczestnicy poznali tajniki kiszenia świątecznego barszczu.

15.12.2020 Biblioteka Publiczna zorganizowała świąteczne warsztaty dla dzieci, na których uczestnicy wykonali choinkę i zakładki do książek.

Zdjęcia wykorzystane do cyklu wywiadów "Mam do powiedzenia..."

Zdjęcia wykorzystane do cyklu wywiadów "Mam do powiedzenia..."

Zdjęcia wykorzystane do cyklu wywiadów "Mam do powiedzenia..."

Biblioteka Publiczna w Tomicach prezentuje przesłane przez dzieci zdjęcia z okazji Dnia Pluszowego Misia.

20.11.2020 Kolejne warsztaty podróżnicze online w sposób bardzo przystępny pozwoliły małym podróżnikom dotknąć kultury wpływowego Państwa Środka. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się m.in. czym jest stuletnie jajo? jak rośnie ryż? Poznały historię Terakotowej Armii a także poznały wiele ciekawostek o chińskiej kuchni. Uczestnicy przetestowali również pisanie znaków chińskich.

Organizatorami konkursu był Urząd Gminy Tomice oraz Ośrodek Kultury Gminy Tomice im. Wincentego Bałysa. Prace można było składać w trzech kategoriach wiekowych w których łącznie złożono ich 97. Jury nagrodziło 20 prac, a jedna nagroda została przyznana poprzez głosowanie (lajki) na FB Ośrodka Kultury. W galerii prezentujemy nagrodzone prace.

30.10.2020 Odbyły się warsztaty rękodzielnicze, na których uczestniczki wykonały kwietniki z makramy a także ozdobiły doniczki decupage.

23.10.2020 Spotkanie podróżnicze online "Smocza Indonezja". Razem z podróżniczką Agatą dzieci wypłynęły na wyspy Indonezji gdzie zobaczyły rafę koralową, płaszczkę, orangutana - leśnego człowieka, nosacza czy jaszczurkę gekona. Usłyszały również głos delfina, małpy srebrzystej oraz oryginalnych instrumentów bambusowych tj. angklugi i dźwięcznych gamelanach odkryły tajemnice smoków i "poczuły" zapach owocu durian.

17.10.2020 W sobotnie przedpołudnie odbyło się jesienne spotkanie edukacyjno-warsztatowe dla dzieci w ramach cyklicznych spotkań Cztery Pory Roku. Oprócz zabaw i zagadek dzieci stworzyły jesienny obraz i wieniec, przystroiły Panią Jesień oraz wybrały się na leśną wycieczkę, na której zebrały borowiki.

Prezentujemy wystawę prac laureatów konkursu plastycznego "Pocztówka z wakacji".

10.10.2020 Biblioteka Publiczna w Tomicach przystąpiła do ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek . Tegoroczna akcja odbyła się pod hasłem Klimat na Czytanie. Wieczorno-nocne spotkanie promujące czytelnictwo i biblioteki jako miejsca, w których warto bywać.

9.10.2020 Zorganizowano konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży z Gminy Tomice na pocztówkę z wakacji. Na konkurs spłynęło łącznie 187 prac w czterech kategoriach. Spośród wszystkich jury wybrało łącznie 35 prac, których autorzy otrzymali dyplomy i nagrody.

4.10.2020 W ramach Światowego Dnia Zwierząt zorganizowano konkurs fotograficzny "Mój zwierzęcy przyjaciel i ja". Na konkurs spłynęło 39 zdjęć.

25.09.2020 Zorganizowano warsztaty decupage na szkle. Ozdabianie przedmiotów tą techniką polega na przyklejaniu na odpowiednio przygotowaną powierzchnię wzoru wyciętego z papieru lub serwetki.

20.09.2020 W niedzielne popołudnie zaprosiliśmy dzieci na plenerowy muzyczny spektakl z elementami języka angielskiego "Bajka do zjedzenia".

18.09.2020 Podczas kolejnego spotkania z podróżnikiem dzieci przemierzyły świat poznając m.innymi ich zwyczaje, ubiory, sposoby witania się i warunki życia. Dowiedziały się skąd się wzięły na świecie kontynenty, dlaczego Nepu z Kenii ma ciemniejszą skórę niż Jane że Szwecji. Na koniec nauczyliśmy się witać w dziewięciu różnych językach. To była niezapomniana podróż .

11.09.2020 W piątkowy wieczór Ośrodek Kultury zaprosił mieszkańców gminy na koncert Angeliki Kot przy akompaniamencie Mateusza Krystiana. W ich repertuarze znalazły się autorskie interpretacje utworów znanych piosenkarzy. Młoda artystka wystąpiła w IV edycji The Voice of Poland.

W czasie wakacji Ośrodek Kultury Gminy Tomice zaprosił mieszkańców gminy do wszystkich miejscowości, aby mogli obejrzeć filmy letniego kina plenerowego.

4.09.2020 W piatkowy wieczór Letnie Kino Plenerowe zagościło w Zygodowicach gdzie został wyświetlony film "Labirynt".

W trakcie wakacji dzieci i dorośli z gminy Tomice mogli korzystać z atrakcji przygotowanych przez OKGT.

28.08.2020 Na zakończenie wakacji zorganizowano koncert Małgorzaty Szybisty "Muzyką pisane". Solistka zaśpiewała piosenki z lat 70-tych.

24.08.2020 Podczas ostatniego poniedziałkowego wakacyjnego spotkania na zajęciach plastyczno -eksperymentalnych dzieci wykonały kolorowe smoki a także zaobserwowały zjawisko "dmuchanie samoistne balonów".

22.08.2020 Spektakl "Rymy,cymy" w wykonaniu aktorów Kasi i Aleksandra ze studia Yapa mogli obejrzeć mieszkańcy Zygodowic.

21.08.2020 W ramach Letniego Kina Plenerowego w Gminie Tomice wyświetlony został film "Chata" na motywach powieści Williama P. Younga pod tym samym tytułem.

21.08.2020 W piątkowe popołudnie na boisku sportowym w Witanowicach został zaprezentowany spektakl "O rybaku i złotej rybce".

20.08.2020 Spektakl "Rymy, cymy" w wykonaniu aktorów ze studia Yapa na placu rekreacyjnym w Radoczy.

18.08.2020 Iluzjonista Tomasz Soja zaprezentował fantastyczne show. Uczestnicy mogli zobaczyć z bliska sztuczki i wkroczyć do świata magii.

17.08.2020 Podczas kolejnego plastycznego poniedziałku dzieci biorące udział w zajęciach wakacyjnych wykonały żabkę używając jako podstawy papierowego kubeczka oraz malowały barwne "pejzaże na mleku ".

10.08.2020 Uczestnicy zajęć plastycznych i eksperymentalnych wykonali zabawkę kolorowy świderek oraz zaobserwowali zjawisko z wędrującą wodą.

3.08.2020 Kolejny plastyczny poniedziałek z zabawką Ferbi w roli głównej. Eksperymentalnie - burza w butelce.

29.07.2020 Zorganizowano zajęcia taneczne - zumbę w plenerze dla dzieci i dorosłych.

27.07.2020 Na zajęciach plastycznych dzieci wykonały żółwia z filcu, butelek PET, cekinów i sznureczków. Następnie podczas eksperymentu dzieci cieszyły się z wybuchu szalonej piany.

13.07.2020 Podczas dzisiejszych zajęć plastycznych dzieci wykonały zabawkę bączka z płyty CD i papieru kolorowego oraz stworzyły na talerzu tęczę dzięki rozpuszczającym się cukierkom. Zajęcia były inspirowane projektem #Dom Kultura. Dzieci korzystały z filmów nagranych w czasie jego trwania.

6.07.2020 Podczas pierwszych zajęć plastyczno -eksperymentalnych dzieci wykonały wazoniki z masy solnej oraz stworzyły zaczarowne bańki.

17-18.07.2020 Letnie kino plenerowe rozpoczęło się filmem "Przełęcz ocalonych" (Tomice). Dzień później w Lgocie można było obejrzeć komedię Złe mamuśki.

17-18.07.2020 W Tomicach i Lgocie dzieci z radością obejrzały dwa spektakle teatralne - Bajkę o rybaku i złotej rybce oraz Rymy, cymy. Po zakończeniu przedstawień otrzymały pszczelarski pakiet warsztatowy - węzę pszczelą, knot oraz słoiczek miodu.

8.05.2020 W ramach XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek zorganizowano konkurs fotograficzny pod hasłem "Ja z książką na zdjęciu". Polegał on na przesłaniu zdjęcia, na którym biorący udział w zabawie zostanie uwieczniony podczas czytania książki.

22.04.2020 Ośrodek Kultury wraz z Urzędem Gminy Tomice włączył się w symboliczne obchody Dnia Ziemi. Każdy kto w tym dniu przesłał zdjęcie obrazujące sadzenie lub sianie drzewa czy roślin oraz wpisał komentarz za co kocha przyrodę otrzymał kwiat paproci.

20.04.2020 Zorganizowano konkurs plastyczny dla mieszkańców Gminy Tomice. Konkurs polegał na wykonaniu dowolna technika własnoręcznej ozdoby wielkanocnej i wysłaniu zdjęcia pracy poprzez profil FB. Konkurs został rozstrzygnięty dwudrogowo poprzez "lajki " na FB oraz wybór prac przez komisję konkursową. Łącznie nagrodzono 12 prac.

20.04.2020 Biblioteka Publiczna w Tomicach była organizatorem wiosennego konkursu plastycznego "Zakładka do książki". Na konkurs spłynęło 34 zakładki gdzie jury wybrało 15 prac, którym przyznano miejsca i wyróżnienia.

10.03.2020 Zorganizowano konkurs plastyczny, który kierowany był do dzieci i młodzieży z Gminy Tomice. Na konkurs spłynęło łącznie 191 prac, z których jury wybrało 33 prace, których autorom przyznano miejsca i wyróżnienia.

7.03.2020 Na kolejnych warsztatach kulinarno-podróżniczych dzieci poznały kilka hiszpańskich słów, zatańczyły flamenco i paso doble oraz przeżyły jeden dzień z życia Hiszpana.

6.03.2020 Zorganizowano warsztaty dla pań z okazji "Dnia Kobiet', na których panie wykonały biżuterię z masy fimo a także świetowały ten dzień tanecznie - latino solo.

23.02.2020 W niedzielne popołudnie w sali Ośrodka Kultury teatr Maska ze Skawiny wystawił sztukę komediową "W gospodzie" opowiadający o pięknej i uwodzicielskiej Mirandolinie, twardo stąpającej po ziemi właścicielce zajazdu, w urokliwej włoskiej gospodzie w nadadriatyckim kurorcie.

21.02.2020 Zorganizowano warsztaty biżuterii, na których panie biorące udział poznały technikę tworzenia biżuterii ze specyficznej włóczki z bawełnianego materiału "t-shirt yarn"

18.02.2020 Grupa przedszkolaków Sówki z Tomic wykonały maski zwierzątek w ramach comiesięcznych spotkań w Akademii Przedszkolaka.

14.02.2020 Zorganizowano kulig dla mieszkańców Gminy Tomice, który był połączony z biesiadą przy góralskiej muzyce.

13.02.2020 W lutym rozpoczęliśmy nowy cykl warsztatów dla dzieci w ramach Akademii Przedszkolaka. Podczas zajęć dwie grupy przedszkolaków z Tomic: Myszki i Misiaczki wykonały maski karnawałowe.

09.02.2020 W OKGT można było obejrzeć spektakl "Podniebna misja", który był kierowany do dzieci i edukował w zakresie ekologii i recyclingu. Wszyscy młodzi widzowie bawili się świetnie, tym bardziej, że dwukrotnie sami stawali się aktorami na scenie.

8.02.2020 Podczas kolejnych warsztatów kulinarno-podróżniczych dzieci biorące udział w zajęciach przeniosły się do Tybetu i Himalai. Uczestnicy zagrali na tybetańskich dzwonkach i gongu, zrobiły "ciastko himalaje" i lampion oraz skosztowały tybetańskiej herbaty.

6.02.2020 Zorganizowano 5-cio godzinne zajęcia dla dzieci w ZSP w Witanowicach, na których dzieci uczestniczyły w warsztatach robotyki, zajęciach sportowych oraz plastycznych, na których wykonały walentynkową kartkę.

05.02.2020 Podczas spotkania w SP Radocza dzieci mogły się aktywizować na wiele sposobów - uczestniczyły w spartakiadzie sportowej, a także brały udział w warsztatach z robotyki, tworzyły kartkę walentynkową, maskę karnawałową.

04.02.2020 Wycieczka do Bajki Pana Kleksa okazała się ucztą dla wszystkich zmysłów biorących udział w eskapadzie dzieci. Mnóstwo barw, kolorów, zaczarowanych pomieszczeń, wiele ruchu, a także możliwość spotkania przechadzającego się co jakiś czas po swoim domu Pana Kleksa i zrobienia z nim pamiątkowego zdjęcia.

31.01.2020 Zorganizowano popołudnie filmowe dla dzieci od III klasy szkoły podstawowej. Uczestnicy obejrzeli baśń "Zaczarowana" a także brali udział w zabawach i grach.

30.01.2020 Podczas zajęć feryjnych dzieci miały możliwość brać udział w zajęciach sportowych, plastycznych, grach i zabawach oraz robotyce. Dzieci wykonały śnieżnego bałwanka oraz kartkę walentynkową metodą guilling.

28.01.2020 33-osobowa grupa dzieci bawiła się w GO KIDZ - najbardziej innowacyjnym parku rozrywki w Krakowie, zajmującym 2000 metrów kwadratowych.

27.01.2020 Zajęcia dla dzieci z firmą Robo-Tim /robotyka-laboratorium-sensoryka/.

11.01.2020 Zorganizowano rodzinną wycieczkę na Słowację, gdzie uczestnicy mogli zobaczyć Świątynię Lodową na Hrebienioku. W wyjeździe wzięło udział 49 uczestników.

11.01.2020 W Regionalnym Ośrodku Kultury w Zatorze odbył się XII Przegląd Kolęd i Pastorałek "Kolędować Małemu" gdzie zespół Tomiczanie zajął III miejsce a solistka Milena Skrzyńska II miejsce.

10.01.2020 Zespół Tomiczanie oraz soliści brali udział w Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Spytkowicach, gdzie zespół zajął III miejsce a solistka Milena Skrzyńska pastorałką "Dziś w stajence" wyśpiewała II miejsce.

Related Images: