2021

"Muzyczna podróż"

Kino Plenerowe w Radoczy

16.07.2021 Na placu rekreacyjnym w Radoczy w ramach Letniego Kina Plenerowego został wyświetlony film "Slumdog - milioner z ulicy".

Spektakle dla dzieci w Radoczy i Woźnikach

16 i 17.07.2021 Na placu rekreacyjnym w Radoczy w piątkowy wieczór odbył się spektakl "Ruch drogowy to jest eko - kotki" natomiast w sobotni wieczór zagościliśmy w Woźnikach na boisku sportowym ze spektaklem "Ekologia to jest eko-kotki".

Pajączkowy zawrót głowy

13.07.2021 Wakacyjne zajęcia dla dzieci, podczas których uczestnicy wykonali pajączki z włóczki oraz mieli do pokonania ścieżkę sensoryczną.

Piłkarski Turniej o

V Turniej Piłkarski o "Puchar Wójta" - mistrzostwa gminy Tomice dla drużyn LKS.

Konkurs plastyczny

13.07.2021 Konkurs kierowany był do dzieci i młodzieży z Gminy Tomice i miasta Trstena. Prace można było składać w IV kategoriach wiekowych. Na konkurs wpłynęło 141 prac z czego 41 dzieci zostało nagrodzonych.

Wycieczka do Regulic - Drezyny

7.07.2021 Po długiej wycieczkowej przerwie, wyruszyliśmy w podróż do Regulic. Swoją przygodę rozpoczęliśmy na stacji kolejowej skąd udaliśmy się na przejażdżkę drezynami.

Robotyka i warsztaty konstruktorskie

5.07.2021 W ramach wakacyjnych zajęć w poniedziałkowe przedpołudnie odbyły się warsztaty z robotyki i zajęcia konstruktorskie.

Letnie Kino Plenerowe Zygodowice i Witanowice

2 i 3 lipca W ramach Letniego Kina Plenerowego z Ośrodkiem Kultury wyświetlono filmy w Zygodowicach i Witanowicach.

Wakacyjna zgaduj zgadula

30.06.2021 Na placu rekreacyjnym w Radoczy oraz na skwerku przy Ośrodku Kultury odbyły się zajęcia, na których dzieci w formie zabawy odpowiadały na zagadki z różnych dziedzin. Wykonały również kompozycje z roślin.

Witraże na szkle

28.06.2021 Podczas pierwszych wakacyjnych zajęć powstały piękne witraże malowane na szkle. Zajęcia odbyły się w Tomicach oraz w Witanowicach.

Recital Małgorzaty Szybisty

25.06.2021

Las w słoju

18.06.2021 Odbyły się rodzinne warsztaty, na których uczestniczki wykonały przepiękne kompozycje w szkle.

Święto Wolnych Książek

15.06.2021 Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Wolnych Książek została otwarta szafa bookcrosing na Placu Rekreacyjnym w Radoczy. Uroczystość uświetniły dzieci ze szkoły podstawowej im. Żwirki i Wigury w Radoczy.

Rodzinny Piknik Rybny w Tomicach

13.06.2021 Rodzinny Piknik Rybny w Tomicach, na którym odbyliśmy podróż po bajkowych piosenkach, obejrzeliśmy spektakl teatralny "Raz rybki w morzu brały ślub" oraz widowisko muzyczne "Ale to już było".

Spotkanie podróżnicze

11.06.2021 Kolejne spotkanie podróżnicze odbyło się już stacjonarnie. Dzieci odbyły podróż do Czech czyli ojczyzny Krecika.

Rodzinny Piknik Rybny w Woźnikach

30.05.2021 W niedzielne popołudnie odbył się Rodzinny Piknik Rybny w Woźnikach gdzie na mieszkańców czekało mnóstwo "wodnych" atrakcji.

Rodzinny Piknik Rybny w Lgocie

29.05.2021 W sobotnie popołudnie odbył się Piknik Rybny w Lgocie, którego celem była promocja obszaru Doliny Karpia, w tym Gminy Tomice jako miejsca promującego dziedzictwo kulturowe rybołówstwa poprzez organizację imprez i warsztatów.

Cztery Pory Roku - WIOSNA

21.05.2021 W ramach cyklicznych spotkań edukacyjno-warsztatowych Cztery Pory Roku odbyło się w sali OKGT spotkanie , na którym uczestnicy poszerzyli swoja wiedzę o wiośnie oraz wykonali przepiękny wiosenny bukiet.

Konkurs recytatorski

26.05.2021 Zorganizowano konkurs recytatorski "Moc dobrych słów dla Mamy", w którym wzięło udział 28 uczniów z Gminy Tomice.

Prezent dla Mamy

21.05.2021 Ośrodek Kultury zaprosił dzieci na warsztaty, na których uczestnicy wykonali prezent dla swoich mam z okazji zbliżającego się Dnia Matki.

Etui na książki

13.05.2021 W ramach Tygodnia Bibliotek zorganizowano warsztaty dla dorosłych, na których uczestniczki wykonały etui na biblioteczne książki, które ozdobiły metodą decoupage, kwiatami z fimo oraz pastą strukturalną.

Wywiad z Agnieszką Graboń

15.05.2021 Wywiad z Agnieszką Graboń

Konkurs fotograficzny

5.05.2021 Ogłoszono konkurs fotograficzny "Ja i barwy narodowe", na który wpłynęło 10 zdjęć. Przewidziano dwie nagrody - ramki na zdjęcia. Pierwsza powędruje do osoby, której fotografia uzyska najwięcej polubień. Drugą ramkę otrzyma uczestnik/uczestniczka zyskujący/a uznanie w oczach jury, powołanego przez OKGT.

Quiz wiedzy o Gminie Tomice

30.04.2021 Zorganizowano rodzinny quiz wiedzy o Gminie Tomice. Do konkursu zgłosiło się osiem rodzin. Quiz został przeprowadzony na platformie Zoom przy użyciu aplikacji Kahhot.

Dzień Ziemi w Gminie Tomice

22.04.2021 Ośrodek Kultury wraz z Urzędem Gminy Tomice zaprosił mieszkańców gminy do włączenia się w symboliczne obchody Dnia Ziemi w Gminie Tomice. Tegoroczne hasło przewodnie - "Przywróć Naszą Ziemię".

Amerykański sen

9.04.2021 Z panią podróżnik z firmy Poznajemy Świat odbyliśmy podróż do USA, podczas której dowiedzieliśmy się ile gwiazdek ma flaga, zobaczyliśmy Biały Dom i Wielki Kanion, autostradę i ogromny most , zatańczyliśmy hawajski taniec hula, zaglądnęliśmy do amerykańskiej restauracji Mc Donalds a na koniec zamieniliśmy się w amerykańskich superbohaterów.

Konkurs plastyczny

25.03.2021 Zorganizowano konkurs plastyczny "Wielkanocne rozmaitości" dla dzieci, młodzieży i dorosłych z gminy Tomice. Na konkurs wpłynęło łącznie 200 prac . We wszystkich pięciu kategoriach przyznano miejsca i wyróżnienia. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

Internetowy Festiwal Piosenki Przedszkolnej

22.03.2021 Ośrodek Kultury Gminy Tomice zaprosił dzieci przedszkolne z Doliny Karpia do wzięcia udziału w Internetowym Festiwalu Piosenki Przedszkolnej. Na konkurs wpłynęło łącznie 49 filmów z występami z czego przyznano 15 miejsc i 6 wyróżnień. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

Na herbatce u królowej Anglii

5.03.2021 Podczas kolejnego spotkania podróżniczego online nasi mali podróżnicy spotkali się na herbatce u królowej Anglii. Warsztaty przybliżyły dzieciom Anglię – tą znaną z historii i tą współczesną.

Walentynkowe spotkanie z biżuterią

19.02.2021 Zorganizowano rodzinne warsztaty, na których uczestnicy wykonali bransoletki i naszyjniki z filcu.

Warsztaty pełne miłości

12.02.2021 o godzinie 17:00 w Bibliotece Publicznej w Tomicach odbyły się warsztaty pełne miłości. Podczas spotkania dzieci wykonały przepiękne kartki walentynkowe.

Nagrody w Ogólnopolski konkursie plastycznym

11.02.2021 Prace troje dzieci ze Szkoły Podstawowej w Woźnikach zostały wyróżnione w XIV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Moja Kartka Walentynka 2021" organizowanym przez Dom Kultury Zameczek w Kielcach. Ośrodek Kultury włączył się poprzez mobilizację dzieci do zainteresowania konkursem i wykonaniem prac a także ich wysłaniem.

Rajska Tajlandia

5.02.2021 Nasi Mali podróżnicy odbyli podróż do Rajskiej Tajlandii dzięki spotkaniu online z Poznajemy Świat . Dzieci poznały m.in. zasady witania się i wchodzenia do domu, nauczyły się kilka słów w języku Tajów i dowiedziały się jak powstaje biały piasek.

Konkurs fotograficzny

10.02.2021 Zorganizowano konkurs fotograficzny na najpiękniejszy karnawałowy strój. Na konkurs wpłynęło 21 zdjęć dzieci w różnych przebraniach.

Konkurs "Razem bezpiecznie korzystamy z internetu"

9.02.2021 Komenda Powiatowej Policji w Wadowicach wraz z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Tomicach i Ośrodkiem Kultury Gminy Tomice zorganizowali konkurs “Razem bezpiecznie korzystamy z internetu” dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych Gminy Tomice w trzech kategoriach: plakat profilaktyczny, prezentacja multimedialna oraz wiersz – rymowanka. Na konkurs wpłynęło łącznie 54 prace.

Konkurs Walentynkowy

12.02 Konkurs walentynkowy - dla mieszkańców Gminy Tomice. Uczestnicy odpowiadali na zadane pytanie "Czym dla mnie jest miłość". Nagrodą są dwa vouchery na kolację w Radocza Park.

Konkurs plastyczny Moja Kartka Walentynka

5.02.2021 Ośrodek Kultury Gminy Tomice był organizatorem konkursu plastycznego "Moja Kartka Walentynka", na który spłynęło łącznie 150 prac. Komisja konkursowa wybrała 36 prac, które otrzymały miejsca i wyróżnienia. Dodatkowo wszystkie prace zostały wysłane na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny do MDK Zameczek w Kielcach.

Prezent dla Babci i Dziadka

13.01.2021 Podczas warsztatów online dzieci wykonały prezent dla swoich Babci i Dziadków, który mogą im wręczyć z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka.

Spotkanie podróżnicze

8.01.2021 Kolejne spotkanie podróżnicze online pt. "Herbaciane pola" . Dzieci poznały rodzaje herbaty, sposoby jej zbierania, przyrządzania, a nawet picia . Przy okazji dowiedziały się o pracy na herbacianych polach w Sri Lance i Chinach Bardzo pouczająca "podróż", zachęcająca do częstszego kosztowania herbaty i eksperymentowania z jej smakami .

Maska Karnawałowa

5.01.2021 W ramach zajęć podczas ferii zimowych Biblioteka Publiczna w Tomicach zorganizowała warsztaty dla dzieci online, na których uczestnicy wykonali karnawałowe maski.

Zygmunt Ogiegło - zdjęcia do wywiadu

Zdjęcia wykorzystane do cyklu wywiadów "Mam do powiedzenia..."

Otwarcie biblioteki w Witanowicach

04.01.2021 Nowa lokalizacja filii bibliotecznej w Witanowicach.