II Turniej Wsi Gminy Tomice. Sołectwo Radocza sięgnęło po mistrzostwo.

Radocza została mistrzem II Turnieju Wsi Gminy Tomice, w pełni rehabilitując się za niepowodzenie sprzed roku. Wtedy zajęła miejsce szóste, ale szybko wjechała windą na sam szczyt. Wicemistrzostwo obroniła reprezentacja Lgoty. Po raz drugi  trzecie miejsce zajęli zawodnicy z Zygodowic.
W zawodach wzięło udział sześć ośmioosobowych drużyn reprezentujących wszystkie sołectwa naszej gminy. Każdy zespół składał się z czterech mężczyzn i czterech kobiet.

Rywalizowano w dziesięciu konkurencjach – slalomie drużynowym, narciarstwie trawiastym, przekładaniu opony, rzucie jajkiem, spacerze po skrzynkach, zwanym „spacerem hurtownika”, przeciąganiu liny, rzucie workiem z sianem, slalomie na taczce, rozwieszaniu mokrych pieluch oraz strzałach do bramki, przed którymi zawodnicy nieco podrażnili błędnik, kręcą się piętnaście razy w szybkim tempie wokół pachołka.
Zawody „z wysokiego c” rozpoczęła Radocza zajmując w czterech pierwszych konkurencjach miejsca pierwsze i drugie. Później małą zadyszkę liderów wykorzystali obrońcy tytułu – woźniczanie oraz ekipa z Lgoty, która po ośmiu bataliach była liderem mistrzostw. W dwóch ostatnich zdobyła jednak 3 punkty, co było zbyt małym dorobkiem, gdyż „niebiescy”, czyli Radocza znów złapała wiat w żagle i zgarnęła na finiszu aż 15 „oczek”. Przedstawiciele sołectwa Woźniki również w końcówce zaliczyli dwie wpadki, przez co o punkt na finiszu wyprzedzili ich zygodowiczanie.
Każdy zespół startował w specjalnie na tę okazję przygotowanym komplecie koszulek, w wylosowanym wcześniej kolorze. Wszyscy zawodnicy i zawodniczki otrzymali w trakcie zawodów poczęstunek, a po ogłoszeniu wyników także dyplom i okolicznościowe kubki z limitowanej serii. Mistrzowie mogli się cieszyć z okazałego pucharu przechodniego, wręczonego na ręce kapitana drużyny Iwony Pałosz przez wójta Witolda Grabowskiego.
Nad sprawami kulinarnymi i gastronomicznymi pieczę trzymały panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Woźnik (pyszne prażone) oraz przedstawicielki Stowarzyszenia Wioski Naszych Marzeń, racząc zebranych smakowitymi posiłkami i wypiekami. Przedstawiciele Wikliniarza Woźniki zajęli się sprzedażą napojów chłodzących oraz potrawami z grilla. Nie zabrakło atrakcji dla dzieci, które przez cztery godziny mogły do woli zjeżdżać i skakać na dmuchańcach.
Wikliniarz jako klub świetnie spisał się w roli gospodarza imprezy, wzorowo współpracując z Ośrodkiem Kultury w Tomicach. Wielkie podziękowania należą się prezesowi klubu Antoniemu Adamczykowi oraz Grzegorzowi Łopateckiemu, Marianowi Adamczykowi i bardzo dobrze zorganizowanej grupie wolontariuszy z Woźnik, sprawnie działającej tak przed Turniejem jak i tuż po jego zakończeniu. Dużą aktywnością organizacyjną wykazał się również sołtys Woźnik Jerzy Rzepa. Jak zwykle świetnie w roli konferansjera zawodów sprawdził się Maciej Mrowiec.
Nad przebiegiem turnieju czuwali profesjonalni sędziowie z Firefighter Combat Challenge oraz koordynator ds. sportu i rekreacji OKGT Paweł Kręcioch.
Zawody organizowane przez Ośrodek Kultury Gminy Tomice cieszyły się dużym zainteresowaniem. Na boisku pomiędzy godziną 15.00 a 16.30 (czas szczytowego zainteresowania wydarzeniami) było 400 osób. Do tego należy dodać gości „mobilnych” przyglądających się wydarzeniom przez krótszy czas. Można więc szacować, że w trakcie mistrzostw boisko w Woźnikach odwiedziło ponad 450 osób.
Za rok „kolorowe sołectwa” pojawią się na boisku w Radoczy. Turniej ma już stałą datę w gminnym kalendarzu imprez. Odbywać się będzie zawsze w drugą niedzielę czerwca, a więc rywalizacja rozgorzeje po raz trzeci 09.06. Organizator imprezy zapowiada wprowadzenie kilku nowych konkurencji.

Zapraszamy do obejrzenia bogatej galerii zdjęć.

Wyniki:

I miejsce – Radocza, 57 pkt
II miejsce – Lgota, 48 pkt
III miejsce – Zygodowice, 46 pkt
IV miejsce – Woźniki, 45 pkt
V miejsce – Tomice, 32 pkt
VI miejsce – Witanowice, 30 pkt
 

no images were found