IX Otwarty Turniej Gminy Tomice w Piłce Siatkowej. „Dream Team” ponownie najlepszy.

Organizowane przez Ośrodek Kultury Gminy Tomice kolejny siatkarskie mistrzostwa ponownie cieszyły się dużym zainteresowaniem. Organizatorzy mogli przyjąć 8 drużyn, a chętnych było 11.

Zgłoszone ekipy zostały podzielone na dwie grupy, w każdej z nich cztery drużyny zagrały systemem „każdy z każdym”. Dwa pierwsze teamy w klasyfikacjach grały półfinały „na krzyż”. Ostatnimi, najważniejszymi akordami, były spotkania o trzecie i pierwsze miejsce.

Grupa A:

Bezkonkurencyjne okazało się Torpedo pewnie wygrywając wszystkie mecze. Z dwoma zwycięstwami drugie miejsce przypadło Wczorajszym. Najciekawszy mecz (trzeci w kolejności, a więc mógł decydować na tym etapie o wejście do strefy medalowej), toczył się pomiędzy FC Jaszczurowa a Towarzystwem Wzajemnej Adoracji. Po tie breaku na przewagi wygrało Towarzystwo, co pozwoliło mu zakończyć mistrzostwa na 6 miejscu.

Wyniki: FC Jaszczurowa – Torpedo 0:2, Wczorajsi Team – Towarzystwo Wzajemnej Adoracji 2:0, FC Jaszczurowa – Towarzystwo Wzajemnej Adoracji 1:2, Torpedo – Wczorajsi Team 2:0, FC Jaszczurowa – Wczorajsi Team 0:2, Torpedo – Towarzystwo Wzajemnej Adoracji 2:0.

Tabela gr. A

1.Torpedo – 9 pkt, sety: 6:0

2.Wczorajsi – 6 pkt, sety: 4:2

—————————————————-

3.Towarzystwo WA – 2 pkt, sety: 2:5

4.FC Jaszczurowa – 1 pkt, sety: 1:6

Grupa B:

Podobnie jak w grupie A, w grupie B również były dwie drużyny (Dream Team i Fire Team), które dosyć łatwo poradziły sobie z pozostałymi rywalami. Starcie jednak pomiędzy nimi, na koniec fazy grupowej, można nazwać meczem turnieju. Będący faworytem mistrzostw Dream Team wygrał pierwszego seta 21:19, ale po kilkunastu minutach sytuacja się odwróciła i w identycznym stosunku drugiego seta „wziął” Fire Team. O zwycięstwie i mistrzostwie grupy decydował więc tie break. Zacięta rozgrywka padła łupem Dream Teamu (11:9).

O trzecie miejsce w grupie bój toczyli Sami Swoi z Uszatkami. Ci pierwsi spokojnie kontrolując mecz „zaksięgowali” 3 punkty (za wynik 2:0 przyznawano 3 punkty, za 2:1 zwycięski zespół otrzymywał dwa „oczka, a przegrany jedno), co pozwolił im zająć 5 miejsce w całym turnieju.

Ciekawostką jest fakt, że kończący mistrzostwa bez wygranego seta Uszatki, w pierwszym starciu mistrzostw mogli sprawić małą niespodziankę, bo w drugiej partii ulegli późniejszym mistrzom 20:22.

Tabela gr. B

1.Dream Team – 8 pkt, sety: 6:1

2.Fire Team – 7 pkt, sety: 5:2

—————————————————–

3.Sami Swoi – 3 pkt, sety: 2:4

4.Uszatki – 0 pkt, sety: 0:6

Półfinały:

Dream Team – Wczorajsi Team 2:0 (21:13, 21:7)

Torpedo – Fire Team 2:1 (13:21, 22:20, 11:3)

Pierwsze starcie pucharowe gładko na swoją korzyść rozstrzygnęli gracze Dream Team. Natomiast w drugim, zasługujące na miano najbardziej walecznej ekipy w mistrzostwach Fire Team pod wodzą Magdy Korczak znów, tak jak w ostatnim meczu grupowym próbowało wybrać raki faworytowi. Fire wygrało z Torpedo gładko pierwszego seta (21:13) i sprawę awansu do finału miało szansę przypieczętować w drugim. Po zaciętej walce uległo jednak po grze na przewagi 20:22. Być może szansa, która była tak blisko nieco „podcięła skrzydła” „Ognistej Drużynie”, bo w tie breaku rządziło Torpedo.

Mecz o 3 miejsce

Fire Team bez większych problemów „wziął” brązowe medale pokonując Wczorajszych 2:0 (21:13, 21:14)

Finał

Dream Team – Torpedo 2:0 (21:16, 21:15)

Stabilna, pewna gra „Drużyny Marzeń” pozwoliła obronić zdobyty w ostatniej edycji puchar.

Klasyfikacja końcowa:

1.Dream Team

2.Torpedo

3.Fire Team

4.Wczorajsi Team

————————

5.Sami Swoi, 3 pkt

6.Towarzystwo Wzajemnej Adoracji – 2 pkt

7.FC Jaszczurowa – 1 pkt

8.Uszatki – 0 pkt