Koncert Cecylii Wyroby – akustycznie i bardzo spontanicznie

Na zakończenie wakacji w piątkowy wieczór (20.08) Ośrodek Kultury Gminy Tomice zorganizował kolejny, trzeci już, plenerowy koncert. Tym razem mieszkańcy gminy Tomice mieli okazję zapoznać się z repertuarem Cecylii Wyroby, wysłuchując jej koncertu „Słowa dźwiękiem malowane”.

Tradycją stało się, że muzyczne wieczory odbywają się na skwerze przed Ośrodkiem Kultury Gminy Tomice, na brukowej scenie w otoczeniu brzóz i dębów, smaganych różnokolorowym światłem. Efektownego anturażu dopełniają świetliste kule, girlandy z lampionami.

Na koncert Cecylii Wyroby przybyło kilkadziesiąt osób. Artystka wraz Krzysztofem Kowalczykiem zaprezentowali w wersji akustycznej zróżnicowane utwory. Wszystkie jednak skłaniały do refleksji. Wyrazista warstwa tekstowa i takie też wykonanie pozwalały na „popłynięcie” za głosem. Słuchacze zostali wprowadzani przez artystkę w każdą piosenkę ze swadą, co pozwoliło jej nawiązać bardzo dobry kontakt z publicznością.

Zwieńczeniem koncertu był przezabawny spontaniczny monolog artystki, w którym dziękowała za koncert, zwracała się do widowni, dając próbkę także aktorskich umiejętności, bo w tej dziedzinie również radzi sobie znakomicie.