I Mistrzostwa Gminy Tomice w Tenisie Stołowym rozstrzygnięte.

W sali szkoły podstawowej w Radoczy wyłoniono pierwszych mistrzów gminy Tomice w trzech kategoriach – gimnazjalistów, seniorek i seniorów.
Otwarcie mistrzostw organizowanych przez Ośrodek Kultury Gminy Tomice nastąpiło w iście zimowej aurze, niebo za oknami zrobiło się czarne, a po chwili gęsto sypnęło śniegiem, który przez dłuższy czas nie zamierzał topnieć. To nie jedyny psikus aury. Pod koniec mistrzostw z kolei słońce operowało tak mocno, że momentami uniemożliwiało grę.

Do zmagań przystąpili zawodnicy i zawodniczki z Radoczy, Woźnik i Tomic. Rywalizowano w trzech kategoriach. Aby mistrzostwa były ciekawe organizatorzy nie zastosowali klasycznej „drabinki”. Celem umożliwienia zawodnikom jak największej liczby gier, rywalizowano w systemie grupowym.
Bardzo emocjonujące mecze można było obejrzeć w kategorii pań, które grały do trzech wygranych setów. Do rozstrzygnięcia połowy meczów w tej grupie potrzebne było rozegranie aż pięciu partii.
Najlepsza okazała się Teresa Tomiczek, wicemistrzostwo wywalczyła Justyna Macięga, na trzecim miejscu uplasowała się Iwona Pałosz, a na czwartym Małgorzata Standio.
Wśród gimnazjalistów od początku zawodów dało się zauważyć, że sprawa mistrzostwa rozstrzygnie się pomiędzy wiodącą prym trójką zawodników, prezentującą nieco wyższe umiejętności od konkurentów. Piotr Matyjasik (Woźniki), Arkadiusz Tomiczek (Radocza) i Karol Bobrek (Tomice) ograli gładko konkurencję, a w meczach pomiędzy sobą wygrali jeden mecz, drugi przegrali i o miejscach na podium decydowała „mała tabelka”. Stosunkiem wygranych setów (+5) po mistrzostwo sięgnął Piotr Matyjasik. Wicemistrzem został Arkadiusz Tomiczek (+4 w setach), a trzecie miejsce przypadło Karolowi Bobrkowi (+3 w setach).
W kategorii „open” mężczyzn rywalizowano w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”. Dwaj najlepsi zawodnicy z każdej z grup awansowali do półfinałów rozgrywanych „na krzyż”. Następnie toczyła się walka o 1 i 3 miejsce.
W grupie A komplet zwycięstw dał pierwsze miejsce Grzegorzowi Pszczelińskiemu. Z drugiej lokaty do dalszej fazy rozgrywek przeszedł Dariusz Cielebon (obaj z Radoczy). W grupie B gładko z rywalami rozprawił się Damian Matyjasik, zdobywając wszystkie możliwe punkty. Awansował też Jacek Wilk (obaj z Woźnik). W półfinałach woźniczanie ograli radoczan (Matyjasik pokonał Cielebona, a Wilk Pszczelińskiego), przez co mecze o złoto i brąz były powtórkami zmagań grupowych. Zakończyły się też w identyczny sposób. Pierwszym mistrzem gminy Tomice został zatem Damian Matyjasik, tuż za nim uplasował się Jacek Wilk. Trzecie miejsce przypadło Grzegorzowi Pszczelińskiemu, a czwarte Dariuszowi Cielebonowi. Pozostali uczestnicy zakończyli mistrzostwa na rozgrywkach grupowych.
Zaznaczyć należy, że bardzo dobrze I Mistrzostwa Gminy wspominać będą bracia Piotr i Damian Matyjasikowie z Woźnik. Obaj triumfowali w swoich kategoriach. Podobne odczucia będą towarzyszyć Teresie i Arkadiuszowi Tomiczkom. Mama i syn zdobyli odpowiednio pierwsze i drugie miejsce.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji zmagań.

 

Related Images: