Noworoczny Występ Dzieci – relacja

banerek15 stycznia br. ośrodek kultury gościł Rodziców i Dziadków z okazji Noworocznego Występu Dzieci z kół zainteresowań, które prezentowały umiejętności jakie nabyły na zajęciach pod egidą Ośrodka Kultury Gminy Tomice.

Dużo pracy w rozwijanie pasji dzieci włożyli instruktorzy pani Małgorzata Kalińska, pani Agnieszka Sienkiewicz oraz pani Mira Sabatowicz prowadzący poszczególne koła ale również Rodzice wychodzący naprzeciwko zainteresowaniom własnych pociech inspirujący i mobilizujący je do działania.
Na spotkaniu dzieci miały możliwość pokazać czego nauczyły się na zajęciach a są to umiejętności wokalne, taneczne, gry na gitarze, teatralne i plastyczne.
Koncert rozpoczął zespół KRAKOWIANKI – dzieci 5-letnie, który zaprezentował wiersze, piosenki świąteczne –„Pod zieloną choineczką”, „Gore gwiazda Jezusowi,” taniec „Krakowiak”. Zespół istnieje drugi rok, osiąga duże sukcesy. Dzieci brały udział w pięciu konkursach ( 2 Konkursy Pieśni Patriotycznej w Tomicach, 2 Kolęd oraz Muza w Zatorze), za każdym razem zdobywając I miejsce. Od lutego zespół zmieni nazwę na dziecięcy zespół pieśni i tańca TOMICZANIE, będzie działał przy Ośrodki Kultury w Tomicach. Zespół prowadzi pani Małgorzata Kalińska.
Następnie na scenie mogliśmy obejrzeć wzruszający spektakl pt. „Jasełka na dworcu”, poruszający problem bezdomności w wykonaniu teatrzyku TRELE-MORELE pod kierunkiem pani Agnieszki Sienkiewicz.
Kolejnym punktem programu był występ dzieci z Galerii Artystycznej, działającej przy Ośrodku Kultury Gminy Tomice, na którym dzieci wykonywały taniec, zagrały na dzwonkach oraz śpiewały kolędę „Przybieżeli do Betlejem” włączając we wspólne śpiewanie zebranych gości.
Na zakończenie koncertu zaśpiewały i zagrały WIOLINKI – zespół wokalno-instrumentalny, który koncertuje już ósmy rok. W wykonaniu dziewcząt usłyszeliśmy utwory „Kulig”, „Święta”, „Śpij Jezu, spij”, „To już pora na Wigilię.” Piosenki świąteczne przeplatane były wierszami. Zespół WIOLINKI brał dotychczas udział w 15 konkursach, zdobywając siedem razy I miejsce, siedem razy II, jeden raz III. Ponadto występował na licznych koncertach: w Krakowie na Błoniach; w Wadowicach w parku, na rynku i Domu Kultury; w Stryszowie, w Zatorze, na dożynkach w Gminie Tomice, na uroczystościach organizowanych przez KGW, OSP oraz ZSP w Tomicach.Prace plastyczne dzieci z Akademii Małego Plastyka pod kierunkiem Pani Miry Sabatowicz można było obejrzeć na wystawie. Mogliśmy również posłuchać kolędy “Nojpikniejso nocka”, którą zaśpiewała pani Krystyna Furdzik z Witanowic.
Noworoczny występ dzieci miał charakter świąteczny i współgrał z atmosferą niedawnych Świąt Bożego Narodzenia poprzez wspólne kolędowanie dzieci z rodzicami.

Obecnym na spotkaniu rodzicom i dzieciom
dziękujemy za wspólnie spędzony czas!!!