Otwarcie biblioteki w Witanowicach

Dziś nastąpiło otwarcie biblioteki w Witanowicach. Filia przeniosła się do nowego przestronnego pomieszczenia w centrum wioski.

W wydarzeniu uczestniczyli wójt gminy Tomice Witold Grabowski, dyrektor Ośrodka Kultury Gminy Tomice Aneta Homel, sołtys Witanowic Jan Kwarciak, radni z tej miejscowości oraz pracownice bibliotek i OKGT.   

Spotkanie z gośćmi miało charakter informacyjny. Ze względu na pandemię zrezygnowano z uroczystej oprawy.

Otwarcie placówki poprzedziła intensywna, dwumiesięczna praca z księgozbiorem, przewiezieniem książek, ich ułożeniem, a także rozplanowaniem układu regałów w pomieszczeniu, jego remontem i przystosowaniem do czytelniczych potrzeb. Zainstalowano także sprzęt komputerowy.

Dokonano zakupu nowych mebli, krzeseł, szafek, odnowiono i pomalowano stoliki, część ściany pokrywa efektowna tapeta, idealnie uzupełniający wystrój. Na ścianach i drzwiach pojawiły się czytelnicze sentencje. Kolorami pokrył się mur okalający wejście do biblioteki.

Pierwszego dnia zarejestrowało się 19 czytelników. Przyjazna dla czytelników biblioteka zapewnia prawie 9 tysięcy woluminów oraz audiobooki. Chętni mogą wypożyczać książki trzy dni w tygodniu: poniedziałek  (godz. 12.00-17.00), środa (godz. 9.00-16.30), piątek (godz. 12.00-17.00).