Ponad 100 osób z gminy Tomice przez tydzień biegało za “futbolówką” po boisku w Radoczy.

DSC02024 (Kopiowanie)14 drużyn, 109 uczestników, 31 meczów – tak w skrócie można podsumować kolejną piłkarską „tygodniówkę”, która tradycyjnie w pierwszym tygodniu lipca odbyła się na boisku Orła Radocza. Od poniedziałku (04.07) do soboty (09.07) odbywało się po 5-6 spotkań dziennie. 16 edycję turnieju rozegrano w czterech kategoriach – dziewcząt, szkół podstawowych, gimnazjum i seniorów.

Tylko w grupie najmłodszych chłopców, w której dwa zespoły zagrały trójmecz, praktycznie od początku było wiadomo, kto zostanie zwycięzcą. Wszak w pierwszej potyczce FC Radocza pokonała Wymiataczy 16:0. Później spuściła nieco z tonu, ale ostatecznie dała wbić rywalom tylko jednego gola w trzech starciach. Królem strzelców został Piotr Nidecki.

Cztery drużyny gimnazjalne miały potężną dawkę futbolu. Każda z nich zagrała aż sześć meczów. Mimo to losy mistrzostwa rozstrzygnęły się w ostatnim, bezpośrednim starciu Ninjas in Pyjamas z Flinstonami. Obie ekipy zgromadziły po 15 punktów i o sukcesie Ninjas zadecydował lepszy stosunek bramek. Na trzecim miejscu podium stanęli gracze Red Bull FC, a czwarta lokata przypadła chłopcom z Pompa Team. Najlepszym strzelcem został Kamil Kwarciak (Flinstonowie).

Identyczna sytuacja miała miejsce w rozgrywkach dziewcząt. Ostatni mecz turnieju, „nerwówka” i bieżące liczenie goli w starciu Queen`s i Skawy Witanowice I. „Królowe” wygrały pierwszy mecz 2:1, ale na początku drugiej połowy rewanżowego starcia przegrywały już 0:3… Zdobyły jednak dwa gole i mecz się zakończył. Lepszy bilans bramkowy w całym turnieju miały prowadzące w tabeli od pierwszego spotkanie Queen`s i to one sięgnęły po „złoto”. Wcześniej oba zespoły po dwa razy pokonały najmłodsze uczestniczki – Wiewiórki z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej Radocza. Warto zaznaczyć że pierwsza i druga drużyna tej kategorii to jedna wielka „rodzina”. W obu drużynach zagrały aż cztery pary sióstr. W trzech przypadkach rywalizowały przeciwko sobie. Koronę króla strzelców, podobnie jak przed rokiem, wywalczyła Karolina Michalska (Queen`s).

Do zmagań seniorów zgłosiło się pięć zespołów. Większość spotkań była bardzo zacięta, z odpowiednią dawką jakości i dużą dozą zaangażowania. Podobnie jak we wcześniej opisanych zmaganiach, także tutaj, ze względu na szczęśliwy dla budowania emocji układ terminarza, o mistrzostwie decydował ostatni mecz. Liderujący przed ostatnią serią gier Królowie Każdej Nocy przystąpili do „finału” tylko w pięcioosobowym składzie, bez opcji zmiany. Rywale (Zwycięski Skład Kaiserslautern Według Relacji Tomasza Hajto), mieli w odwodzie jednego piłkarza. Królom do mistrzostwa wystarczał remis. W razie porażki, mogli spaść nawet na trzecie miejsce. Zwycięski Skład musiał wygrać, ale też odpowiednio wysoko, bo na minimalne zwycięstwo czyhał Team Solo, który w razie korzystnego dla niego wyniku, mógł niespodziewanie „ugrać” mistrzostwo. Ostatnie starcie było jednym z trzech najlepszych, jeśli nie najlepszym w całym turnieju. Królowie do przerwy prowadzili 1:0, później rywale doprowadzili do remisu, ale ostatecznie dwa decydujące ciosy zadali faworyci i wygrali 16 Piłkarskie Wakacje. Najlepszym strzelcem okazał się wciąż młody, choć 49-letni Stanisław Wesołowski z ekipy mistrzów – Królów Każdej Nocy.

Po zakończeniu zmagań wójt gminy Tomice Witold Grabowski wraz z głównym organizator turnieju Pawłem Kręciochem (Ośrodek Kultury Gminy Tomice) wręczyli nagrody uczestnikom tygodniowych zmagań.

Więcej o turnieju na www.pilkarskaradocza.pl Tam czytelnicy znajdą galerie z każdego dnia, relacje ze spotkań oraz cyklicznie przyznawane wyróżnienia dla piłkarzy i piłkarek.

Related Images: