Projekty dla dorosłych

 

 

Narodowe Czytanie:

To coroczna akcja wspólnego czytania wybranej lektury. Akcja organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 r. Została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. Biblioteka Publiczna w Tomicach przyłącza się do tej ogólnopolskiej akcji od 2019 roku.

 

ACADEMICA :

W Bibliotece Publicznej w Tomicach działa cyfrowa wypożyczalnia książek i czasopism naukowych. Dostęp do publikacji, nie podlegających ochronie prawnoautorskiej lub udostępnionych w modelu Open Access, jest nieograniczony i możliwy z komputerów domowych (publikacje te zostały oznaczone w bazie zieloną kropką). Natomiast teksty chronione prawem autorskim są dostępne wyłącznie z terminala znajdującego się w Bibliotece Publicznej w Tomicach.

 

LEGIMI :

W naszych Bibliotekach funkcjonuje usługa Legimi, która umożliwia bezpłatny dostęp do ponad 124 000 e-booków i 40 500 audiobooków na smartfonie, tablecie lub czytniku. Aby uzyskać dostęp do zasobu Legimi musisz jedynie posiadać ważne konto w Bibliotece Publicznej w Tomicach czy też jej filiach.

 

Bookcrossing :

Nasza Biblioteka w 2021 dołączyła do bookcrossingowej społeczności! Szafa bookcrossingowa jest niczym innym jak „wolną biblioteką”, do której nie trzeba się zapisywać, posiadać karty, ani żadnego zezwolenia, żeby korzystać z zasobów. Wystarczy ją otworzyć, wybrać dla siebie odpowiednią książką i czytać – na miejscu lub w domu. Później lekturę można oddać lub – gdy się spodoba – zatrzymać, a w jej miejsce włożyć do szafy książkę zalegającą w domowej biblioteczce. Szafa znajduję się na placu przy szkole Podstawowej w Radoczy.

Related Images: