Reprezentacja ZSP Witanowice zwyciężyła w III Dziecięcych Igrzyskach Sportowych

W Witanowicach odbyły się III Dziecięce Igrzyska Sportowe dla uczniów z klas I-III. Zwyciężyli gospodarze, drugie miejsce zajęli reprezentanci Woźnik, a trzecie dzieci z Tomic.

Covid nie pozwolił na udział w wydarzeniu drużynie z Radoczy.

Relacja i galeria zdjęć w rozwinięciu.

W szkole podstawowej w Witanowicach odbyła się III edycja Dziecięcych Igrzysk Sportowych dla klas I-III. Każda startująca drużyna liczyła w sumie ośmiu zawodników i zawodniczek z najmłodszych szkolnych roczników, w określonej regulaminowo liczbie. Niestety w zawodach zabrakło uczniów z Radoczy, gdyż kilkoro zgłoszonych zostało objętych w poprzednim tygodniu kwarantanną. Do boju ruszyli zatem witanowiczanie, woźniczanie i tomiczanie.

Tradycyjnie już mistrzostwa składały się z dziesięciu konkurencji. Do dziewięciu z nich opiekunowie, posiadając regulamin, mogli przygotować młodzież. Ostatnia była niespodzianką.

W witanowickiej sali było bardzo głośno; dzieci reagowały emocjonalnie na swoje występy, poważnie podchodząc do sportowych obowiązków i wyzwań jakie przed nimi stawiano. Konkurencje miały zróżnicowany charakter. Najwięcej frajdy przyniosło młodym sportowcom „powożenie rydwanami”, skoki w workach czy dwa zróżnicowane tory przeszkód. Przez kilka godzin trzeba się było wykazywać sprytem, szybkością i techniką.

Przez bardzo długi czas trudno było wyrokować kto zostanie mistrzem (choć w idei Igrzysk, nie jest to sprawą najważniejszą). Dopiero ostatnie konkurencje pozwoliły na niewielkie rozwarstwienie punktowe. Zwyciężyli gospodarze – ZSP Witanowice, drugie miejsce zajęła SP Woźniki, a trzecie przypadło ZSP Tomice.

Mistrzostwa otworzył i zamknął dyrektor ZSP Witanowice Andrzej Zieliński. Z ramienia Ośrodka Kultury Gminy Tomice nad całością czuwali Paweł Kręcioch – koordynator ds. sportu i rekreacji oraz instruktor Aneta Skrzyńska.

Drużyny zostały uhonorowane dyplomami, a każde startujące dziecko otrzymało termos. Organizatorzy dziękując za udział, zaangażowanie, zaprosili młodzież i opiekunów no kolejną edycję Igrzysk.