Rodzinne Pikniki Rybne w Gminie Tomice

Trzy tegoroczne Rodzinne Pikniki Rybne organizowane przez Ośrodek Kultury Gminy Tomice były częścią bogato obchodzonego Dnia Dziecka. Z atrakcji można było korzystać w Radoczy (28 maja), Zygodowicach (29 maja) i Witanowicach (12 czerwca).

Piękna pogoda w Radoczy dwukrotnie załamała się, co przyniosło nawet opad gradu. Anomalia pogodowa nie zepsuła zabawy. Po chwilowym pobycie pod zadaszaniem zgromadzeni ponownie wylegli na plac rekreacyjny, żeby oddać się dobrej zabawie. Aura nie przeszkadzała w Zygodowicach (pod chmurką) i Witanowicach (pełne słońce).

We wszystkich miejscowościach na dzieci czekał spektakl teatralny „Podwodne opowieści”, przemycający treści proekologiczne oraz koncert Małgorzaty Szybisty, śpiewającej znane i lubiane polskie szlagiery.

Nie mogło zabraknąć dmuchańców – nieodzownego elementu wszystkich imprez, ale zawsze cieszącego się olbrzymim powodzeniem.

Uczestnicy brali udział w wielu konkursach z nagrodami, m.in. łapali „rybki”, odgadywali słowa piosenek, układali budowle z klocków. Podczas zabaw animacyjnych dzieci ochoczo ustawiały się w kolejce, żeby oddać się w fachowe ręce i później z dumą prezentować swoje kolorowe kocie, psie i mysie twarze. Uwagę najmłodszych przykuły olbrzymie bańki mydlane, za którymi ganiali po placach. W balonowym zoo dowolnie wybierały zwierzę, które panie animatorki precyzyjnie i natychmiastowo przygotowywały.

W trakcie imprezy wszyscy uczestnicy mogli skosztować wędzonego karpia ze specjalnie przygotowanego stoiska.

Impreza organizowana w ramach operacji „Rodzinne pikniki rybne – czyli organizacja wydarzeń promujących dziedzictwo kulturowe Doliny Karpia” współfinansowanej ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”.