Rodzinny Piknik Rybny w Tomicach – Dobra zabawa przepleciona wątkami edukacyjnymi

Po raz kolejny pogoda nie pozwoliła przeprowadzić w plenerze organizowanego przez Ośrodek Kultury Gminy Tomice Rodzinnego Pikniku Rybnego. Impreza, oczywiście ze wszech miar udana, odbyła się w sali widowiskowej.

W niedzielę (13.06) o godzinie 16.00 w sali OKGT zebrali się dzieci z rodzicami, a na scenie i przy niej artyści szybko zainicjowali dobrą zabawę, aktywując najmłodszych uczestników, którzy na rozgrzewkę pokrzyczeli, potupali nogami, dając upust kumulowanej energii. Gdy ze spokojem zasiedli, mogli wziąć udział w uczcie dla oka i ucha.

Spotkanie rozpoczęło się od widowiska muzycznego „Jak z bajki”, będącego podróżą po bajkowych piosenkach.

Spektakl teatralny „Raz rybki w morzu brały ślub” przedstawił dzieciom stworzenia żyjące w wodzie i zasygnalizował potrzebę dbania o środowisko.

Uczestnicy – zarówno młodsi jak i starsi – wzięli udział w szeregi zabaw: rodzinnych animacjach, rybnej zgaduj zgadule, podczas której trzeba było się wykazać wiedzą na temat przedstawianych ryb, wodnych eksperymentach, pokazie baniek mydlanych. Dodatkowo w balonowym zoo można było zamówić wymarzone zwierzę – od łagodnych po najgroźniejsze.

Program obejmował także widowisko muzyczne „Ale to już było”, podczas którego piosenki z lat 70-tych i 80-tych zaśpiewała Małgorzata Szybisty.

W trakcie Pikniku działało stoisko ekodoradcy. Dzieci rozwiązywały przy nim krzyżówki, rebusy. Kilkoro z nich wylosowało „ekologiczne” nagrody.

Na koniec imprezy wszyscy uczestnicy mogli skosztować wędzonego karpia ze specjalnie przygotowanego stoiska.

Impreza organizowana w ramach operacji „Rodzinne pikniki rybne – czyli organizacja wydarzeń promujących dziedzictwo kulturowe Doliny Karpia” współfinansowanej ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”.

Related Images: