III Mistrzostwa Gminy Tomice w Piłce Nożnej Szkół Podstawowych

III Mistrzostwa Gminy Tomice w Piłce Nożnej Szkół Podstawowych

Ośrodek Kultury Gminy Tomice drugi rok z rzędu zorganizował zawody na boisku Skawy Witanowice, dzięki uprzejmości i pomocy prezesa tamtejszego klubu Zbigniewa Pytlowskiego.

Na murawie zameldowało się 8 drużyn ze szkół z Woźnik, Radoczy i Witanowic. ZSP Tomice nie wystawiły drużyny do żadnej z trzech kategorii. Rywalizowano w „widełkach”: chłopcy (klasy IV-V), chłopcy (klasy VI-VIII), dziewczyny (klasy IV – VIII).

76 zawodników i zawodniczek zmagało się nie tylko na boisku, ale też dzielnie stawiało czoła niskiej temperaturze (ok. 14 stopni C) i silnym porywom wiatru. Zaprawieni w bojach młodzi sportowcy niewiele sobie z tego robili. Emocje i wysiłek fizyczny mocno ich rozgrzewały.

Zawody trwały kilka godzin. Ostatecznie w kategorii chłopców z klas IV-V najlepsi okazali się woźniczanie, którzy w finale dosyć wysoko ograli kolegów z Radoczy.

Zawodnicy z SP Woźniki triumfowali również w kategorii klas VI-VIII. W dwóch meczach wbili rywalom piłkę do siatki aż 27 razy, tracąc tylko trzy gole. Drugiej miejsce zajęli witanowiczanie, a trzecie radoczanie.

W kategorii dziewcząt świetny był mecz otwarcia. Radocza mierzyła się z Woźnikami. Pierwsza z drużyn szybko wyszła na dwubramkowe prowadzenie i wydawało się, że przy sporej licznie natarć, dołoży kolejne gole, jednak dziewczyny z Woźnik przetrwały napór, a później same zaczęły konstruować akcje, doprowadzając do remisu. Tuż przed przerwą straciły jednak trzecią bramkę. Po zmianie stron wynik nie uległ zmianie. Oba zespoły wygrały później z Witanowicami, choć również były to ciekawe mecze. Tym samym po mistrzostwo sięgnęły uczennice z Radoczy, drugim miejscem zadowoliły się woźniczanki, a trzecie przypadło Witanowicom.

W trakcie zawodów wszyscy uczestnicy otrzymali pączki i wodę mineralną, a na zakończenie zawodów dyplomy.

Skip to content