Sportowe wyzwanie – Zimowy tor przeszkód (parkour)

Ośrodek Kultury Gminy Tomice zaprasza do drugiej edycji zabawy polegającej na zorganizowaniu przy domu – w ogrodzie, na podwórku (gdzie tylko zainteresowani znajdą miejsce) – toru przeszkód (parkouru) własnego pomysłu i pokonaniu trasy. Poziom trudności należy dostosować do umiejętności i sprawności uczestnika.

W ustawienie parkouru dla najmłodszych muszą zaangażować się osoby dorosłe – rodzice, dziadkowie i czuwać nad bezpieczeństwem, gdyż każde dziecko bierze udział w challengu na własną odpowiedzialność.

Zabawa polega na przygotowaniu kilku przeszkód i/lub czynności, które uczestnik/uczestniczka wykonuje na trasie płynnie przechodząc od jednej przeszkody do drugiej.

Forma parkouru jest dowolna, podobnie jak przeszkody czy utrudnienia na trasie – można się gdzieś wspiąć, po czymś/pod czymś przejść, wykonywać ćwiczenia, rzucać, kopać strącać piłkę lub inny przedmiot, wozić kogoś, nosić, wykonać slalom biegnąc lub na rowerze, wrotkach, itd. Twórców toru przeszkód niech ogranicza tylko wyobraźnia 🙂

Serdecznie zapraszamy do wyzwania młodszych i starszych. Więcej filmów – więcej zabawy i powodów do uśmiechu 🙂

Parkour zimowy 2021 REGULAMIN

Related Images: