Wakacje z Ośrodkiem Kultury Tomice – podsumowanie

Ze względu na epidemię koronawirusa zajęcia wakacyjne w Ośrodku Kultury były organizowane dwudrogowo. Poprzez prowadzoną do połowy lipca akcję „Zostań w domu”, dzieci mogły się udzielać wirtualnie, korzystając z zamieszczanych na profilu FB w kolejne dni tygodnia instruktażowych filmów podzielonych tematycznie: plastyczne poniedziałki, kulinarne wtorki, sportowe środy, eksperymentalne czwartki, przyrodnicze piątki.

Każdy klip edukował – pozwalał dzieciom na działanie w domowych warunkach lub prezentował ciekawostki do zapamiętania (filmiki przyrodnicze). Poprzez ograniczoną możliwość aktywności fizycznej Ośrodek wyszedł z propozycją wirtualnych wycieczek. Mieszkańcy nie wychodząc z domu mogli „zwiedzić” wszystkie miejscowości naszej gminy, oglądając kilkuminutowe filmy. Wiedza, którą można dzięki nim zdobyć, przyda się w kolejnym przewidzianym przedsięwzięciu – tematycznym quizie.

Czas wakacji to również sześć spektakli teatralnych dla dzieci, wystawionych we wszystkich miejscowościach naszej gminy. W Lgocie, Zygodowicach i Radoczy najmłodsi obejrzeli „Rymy, Cymy”, a w Tomicach, Woźnikach i Witanowicach bajkę „O rybaku i złotej rybce”. W każdej miejscowości odbyły się również seanse letniego kina plenerowego.

Korzystając z możliwości przeprowadzenia zajęć w sali, przygotowano kilka warsztatów plastycznych i eksperymentalnych dla ograniczonej liczby dzieci. W lipcu i sierpniu odbyło się siedem takich spotkań.

Kolejną atrakcją były plenerowe zajęcia Zumby. Chętni poruszali się w takt żywiołowej muzyki czterokrotnie – po dwa razy dzieci i dorośli.

Dzieci z naszej gminy z radością przyjęły iluzjonistę Tomasza Soję, który wystąpił z ciekawych programem w tomickiej hali sportowej.

Wakacje pożegnano w klimatycznym nastroju koncertem „Muzyką pisane” Małgorzaty Szybisty.

Oferta OKGT spotkała się z przychylnością około 500 osób bezpośrednio biorących udział w wydarzeniach. Do tej liczby należy wliczyć kilkadziesiąt dzieci, korzystających z internetowych warsztatów.